News

Studia THQ Nordic pracowały jednocześnie nad 77 grami w ciągu ostatnich 12 miesięcy

LM, 14.02.2019 00:21 2

Projekty firmy realizuje około 1500 pracowników.

Nie da się ukryć, że jeśli w ostatnich miesiącach mieliśmy okazję usłyszeć o przejmowaniu praw do IP lub całych studiów, to większość tych doniesień koncentrowała się wokół jednej firmy – THQ Nordic. Szwedzkiego wydawcę ogarnął istny szał zakupów, ale jego najnowszy raport finansowy wykazuje, że ten nie zamierza jedynie kolekcjonować poszczególnych IP. Mało tego, wszystkie studia powiązane z THQ Nordic w ciągu ostatnich 12 miesięcy realizowały łącznie 77 projektów!

Co ciekawe, zaledwie 11 ze wspomnianych projektów sfinalizowano i wydano na rynku. Obok tego 29 gier doczekało się już oficjalnej zapowiedzi, ale wciąż pozostaje masa projektów, o których nie wiemy nic, poza faktem, ze 25 z nich wystartowało w ciągu kilku minionych miesięcy. Warto przy tym dodać, że pod banderą THQ Nordic pracuje obecnie ponad 600 deweloperów, podczas gry niespełna 900 pochodzi z zewnętrznych studiów.

Teraz pozostaje nam oczekiwać na kolejne zapowiedzi, a jeśli śledziliście ostatnie zakupy szwedzkiej firmy, to koniecznie dajcie znać, którą z marek chętnie zobaczylibyście ponownie na rynku.

Jeśli umknęły Wam najnowsze doniesienia, to przypominamy, że wczoraj ogłoszono, że praskie Warhorse Studios wraz z prawami do marki Kingdom Come: Deliverance zostało w całości przejęte przez THQ Nordic.

najnowsze