News

Polska wersja Wiedźmin RPG ukaże się we wrześniu

therionee, 18.05.2019 14:55 0

Podręcznik liczy sobie 336 stron i kosztuje 159 zł.

 

 

Copernicus Corporation ogłosiło, że papierowy Wiedźmin RPG (The Witcher RPG) w polskiej wersji ukaże się pod koniec lata. Gra zadebiutuje na konwencie Copernicus, zaplanowanym na 13-15 września, ale pierwsze egzemplarze zostaną rozesłane już w sierpniu (termin może ulec zmianie, gdyż prace nie zostały jeszcze ukończone). Zamówienia na podręcznik można składać do 30 czerwca. Książka liczy sobie 336 stron i kosztuje 159 zł. The Witcher RPG przygotował Cody Pondsmith - syn Mike'a Pondsmitha - oraz wydawnictwo R. Talsorian Games.

W The Witcher RPG uwzględniono wydarzenia z gier wideo od CD Projekt RED. Rozpoczynając zabawę, będziemy mogli wybierać spośród kilku ras oraz rozmaitych profesji, takich jak bard, czarodziejka, kapłanka, kupiec, medyczka, przestępca, rzemieślnik, zbrojny i oczywiście, wiedźmin. Każda ma własne drzewko talentów z trzema ścieżkami rozwoju. Podczas zabawy będziemy polować na rozmaite potwory, korzystać z magii (czarów, inwokacji, wiedźmińskich znaków, rytuałów i klątw) oraz toczyć brutalne, krwawe walki, w których przyda się zarówno siła, jak i spryt.

A oto oficjalny opis:

Na rozdartym wojnami Kontynencie toczy się więcej opowieści niż tylko historia Geralta z Rivii. Biały Wilk podąża tropem swoich miłości. Niezliczone inne sagi rozwijają się w tym samym czasie. Każda z nich godna jest ballady mistrza Jaskra. Ty zaś staniesz się bohaterem jednej z nich!

“The Witcher RPG” to gra bez prądu, która pozwoli grupie znajomych stworzyć własną opowieść w wiedźmińskim świecie. Z pomocą tego podręcznika i odrobiny wyobraźni będziecie mogli przemierzyć cały Kontynent, napotkać jego żywe legendy i wpłynąć na jego dzieje. Weźmiecie udział w politycznych intrygach i brutalnej wojnie z Cesarstwem Nilfgaardu. Będziecie walczyć o życie i próbować na zgliszczach starego świata zbudować lepszą przyszłość.

The Witcher RPG można wypróbować, pobierając darmowy starter.

 

 

 

najnowsze