News

Powieść Riese z Uniwersum Metro 2035 Roberta J. Szmidta już w księgarniach!

gram.pl, 17.05.2019 13:19 0

Riese otwiera polski rozdział w ambitnym, nowym projekcie Uniwersum Metro 2035 - gałęzi kultowej serii Metro 2033.

15 maja na półki księgarń trafiła powieść Riese, której autorem jest Robert J. Szmidt. Książka przenosi czytelników do świata, w którym podczas II wojny światowej w ścisłej tajemnicy powstawało podziemne miasto. Inspiracją dla autora były liczne, mniej lub bardziej wiarygodne, niesamowite legendy.

Riese przedstawia postapokaliptyczny, okrutny świat, w którym nie obowiązują dawne zasady, a człowiek stoczył się do poziomu bezmyślnych bestii. Jest jednak jeszcze nadzieja, że mimo wszystko uda się mu przetrwać i przezwyciężyć zaślepienie, nienawiść i pragnienie zemsty.

Gram.pl objął powieść Riese swym patronatem.

Fani Roberta J. Szmidta będą mieli okazję spotkać się z autorem podczas organizowanego przez Empik, międzynarodowego festiwalu literackiego Apostrof, który odbędzie się w dniach 20-26 maja. Autor Riese spotka się z czytelnikami w Gdańsku (21 maja), w Poznaniu (22 maja), Katowicach (23 maja) oraz w Krakowie (24 maja).

W Warszawie podczas V edycji Warsaw Comic Con (31 maja - 2 czerwca) - fantastycznego święta fanów filmów, komiksów, seriali i gier - również będzie można spotkać się z Robertem J. Szmidtem, a także z Pawłem Majką (autorem polskich powieści z serii Uniwersum Metro 2033) oraz samym Dmitrijem Głuchowskim. Dla fanów zostaną przygotowane także stanowiska z grą Metro Exodus w klimatycznej aranżacji, strefy spotkań oraz strefa Metro - przestrzeń z wyjściem z metra, wagonem i obozem stalkerów. W strefie Metro odbędą się prelekcje i panele, spotkania autorskie i konkursy. Tego nie można przegapić!

 

 

najnowsze