News

Powieść Riese z Uniwersum Metro 2035 Roberta J. Szmidta już w księgarniach!

gram.pl, 17.05.2019 13:19 0

Riese otwiera polski rozdział w ambitnym, nowym projekcie Uniwersum Metro 2035 - gałęzi kultowej serii Metro 2033.

15 maja na półki księgarń trafiła powieść Riese, której autorem jest Robert J. Szmidt. Książka przenosi czytelników do świata, w którym podczas II wojny światowej w ścisłej tajemnicy powstawało podziemne miasto. Inspiracją dla autora były liczne, mniej lub bardziej wiarygodne, niesamowite legendy.

Riese przedstawia postapokaliptyczny, okrutny świat, w którym nie obowiązują dawne zasady, a człowiek stoczył się do poziomu bezmyślnych bestii. Jest jednak jeszcze nadzieja, że mimo wszystko uda się mu przetrwać i przezwyciężyć zaślepienie, nienawiść i pragnienie zemsty.

Gram.pl objął powieść Riese swym patronatem.

Fani Roberta J. Szmidta będą mieli okazję spotkać się z autorem podczas organizowanego przez Empik, międzynarodowego festiwalu literackiego Apostrof, który odbędzie się w dniach 20-26 maja. Autor Riese spotka się z czytelnikami w Gdańsku (21 maja), w Poznaniu (22 maja), Katowicach (23 maja) oraz w Krakowie (24 maja).

W Warszawie podczas V edycji Warsaw Comic Con (31 maja - 2 czerwca) - fantastycznego święta fanów filmów, komiksów, seriali i gier - również będzie można spotkać się z Robertem J. Szmidtem, a także z Pawłem Majką (autorem polskich powieści z serii Uniwersum Metro 2033) oraz samym Dmitrijem Głuchowskim. Dla fanów zostaną przygotowane także stanowiska z grą Metro Exodus w klimatycznej aranżacji, strefy spotkań oraz strefa Metro - przestrzeń z wyjściem z metra, wagonem i obozem stalkerów. W strefie Metro odbędą się prelekcje i panele, spotkania autorskie i konkursy. Tego nie można przegapić!

 

 

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.