News

Piekło zamarzło - Sony i Microsoft łączą siły. Dla graczy?

LM, 17.05.2019 02:10 0

Przedsiębiorstwa będą wymieniać się informacjami i technologiami w celu rozwoju sztucznej inteligencji i usług streamingowych.

Jeśli myśleliście, że przed nadchodzącymi targami E3 nie pojawią się już żadne ciekawsze doniesienia, to co powiecie na to, że bez żadnego ostrzeżenia firmy Sony i Microsoft ogłosiły współpracę. Jej owocem ma być rozwój technologii związanych ze streamingiem gier i sztuczną inteligencją, a by to osiągnąć obie firmy będą dzielić się informacjami, technologiami i infrastrukturą.

Wprawdzie przy okazji omawianych doniesień próżno szukać bezpośrednich odniesień do takich marek jak PlayStation czy Xbox, ale nie ma wątpliwości, że całość z pewnością wpłynie na użytkowników konsol obu firm. Ostatecznie mamy otrzymać nie tylko lepsze narzędzia dla twórców, ale też usprawnione działanie usług streamingowych oraz dostosowaną do potrzeb konsumentów AI.

Oczywiście nie oznacza to jeszcze zakończenia konkurencji na rynku wydawniczym czy wyścigu o prym w kolejnej generacji konsol, ale też nie zwiastuje rychłej przesiadki z klasycznego modelu rozgrywki na zabawę przy grach strumieniowanych z chmury. Efekty współpracy gigantów zapewne będziemy oglądać jeszcze przez kilka kolejnych lat, ale niewykluczone, że więcej konkretów pojawi się przy okazji wspomnianych już targów E3.

Osobiście mam wrażenie, że jest to pokłosie tegorocznego GDC i zapowiedzi Google Stadia, które nawet jeśli nie zdominuje rynku, to może sobie wykroić jego konkretny kawałek. Cóż, branża zmienia się na naszych oczach – pozostaje złapać popcorn i czekać na dalszy rozwój wydarzeń z nadzieją, że wszystko pójdzie po naszej myśli, nawet jeśli w tym momencie, nie wiemy, co to dokładnie oznacza.

Koniecznie dajcie znać, co o tym sądzicie.


Era streamingu jeszcze nie nadeszła, więc spokojnie możecie rzucić okiem na bogatą ofertę gier w sklepie Sferis.pl.

najnowsze

Horizon: Zero Dawn 2 dostanie multiplayer?

Choć produkcja Horizon: Zero Dawn 2 nie została potwierdzona, co jakiś czas pojawiają się nowiny na temat gry. Ta najnowsza dotyczy trybu wieloosobowego.