Metro Exodus - ujawniono zawartość przepustki sezonowej

therionee
2019/05/17 16:40

W planach są dwa fabularne dodatki, oferujące dwie nowe opowieści w świecie Metro, w których nie będziemy kierować Artemem.

Metro Exodus - ujawniono zawartość przepustki sezonowej

Deep Silver i 4A Games ogłosili, co znajdzie się w przepustce sezonowej dla Metro Exodus. Gra otrzyma dwa fabularne dodatki, jednak nie wcielimy się w nich w Artema. Oba dodatki będą dostępne do zakupu również osobno. Poniżej znajdziecie opis obu zadań, lecz jeśli nie ukończyliście jeszcze kampanii Metro Exodus - uważajcie na spoilery.

Latem 2019 ukaże się pierwszy z dodatków - The Two Colonels. Akcja będzie toczyć się tuż pod wymarłym miastem Nowosybirskiem. Poznamy historię pułkownika Khlebnikova, który wraca do domu, do swego syna, Kirilla, by świętować Nowy Rok. Jednak nie wszystko jest w porządku. Szlam pochłania tunele, ataki mutantów się nasilają, kończy się cenna "zieleń" chroniąca ludzi przed promieniowaniem. Aby zapewnić tym ludziom przetrwanie, potrzeba będzie podjąć drastyczne środki. Rok później pułkownik Miller idzie śladami Khlebnikova. Na graczy czeka klasyczne, fabularne, liniowe doświadczenie, nowa broń - zabójczy miotacz płomieni, klaustrofobiczne lokacje oraz duże napięcie towarzyszące rozgrywce.

Na początek 2020 roku planowane jest drugie DLC - Sam's Story. Będzie to nowy, sandboksowy poziom survivalowy, oparty na Władywostoku. Sam, amerykański marine, który przebywał w moskiewskiej ambasadzie, zanim spadły bomby, długo marzył o powrocie do rodzinnych stron i odnalezieniu swej rodziny, która - być może - jeszcze żyje. Mroczne tunele metra nie pozwalały mu żywić zbyt dużych nadziei na zrealizowanie pomysłu, póki Spartanie nie odkryli, że Moskwa nie jest jedynym miastem, jakie ocalało z wojny. Sam opuszcza Aurorę, by znaleźć drogę do Stanów Zjednoczonych. Przybywa do Władywostoku, który został zniszczony przez tsunami. Miasto jest pełne zrujnowanych budynków przemysłowych i walących się dzielnic mieszkalnych. Aby przetrwać, Sam będzie musiał wykorzystać wszystko, czego jak dotąd się nauczył, gdyż na miejscu tym czekają go niemiłe niespodzianki.


GramTV przedstawia:

Zamów grę Metro Exodus na Xboksa One w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!