News

Rainbow Six Siege zarobiło miliard dolarów, sprzedaż The Division 2 w Uplay 10-krotnie większa niż pierwszej części

therionee, 16.05.2019 14:50 0

Sprzedaż The Division 2 na konsolach nie spełniła oczekiwań Ubisoftu.

 

 

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami, Ubisoft podkreślił, że rok 2018 był najmocniejszym rokiem w historii. Firma zarobiła 2,27 miliarda dolarów, 17% więcej w porównaniu z poprzednim rokiem.

Rainbow Six Siege od chwili premiery w 2015 roku zarobiło 1,12 miliarda dolarów - co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza, że gra nie miała gładkiego startu. Wliczane są tu przychody ze sprzedaży gry, zakupy w grze i przepustki sezonowe. Ubisoft ogłosił również, że liczba graczy Rainbow Six Siege wynosi 45 milionów, w porównaniu z ubiegłym rokiem jest to 40% więcej. Far Cry 5 okazało się najlepiej sprzedającą się grą obecnej generacji (pod względem liczby sprzedanych sztuk, nie przychodu).

Ubisoft przyznał również, że konsolowe wersje The Division 2 sprzedają się jak dotąd poniżej oczekiwań, natomiast wersja na PC radzi sobie dobrze (dokładnych liczb nie podano). Firma zrezygnowała ze sprzedawania gry na Steam na rzecz Epic Games Store (tytuł ten można również kupić bezpośrednio w Uplay). W ten sposób liczba sprzedanych egzemplarzy The Division 2 w Uplay jest 10-krotnie większa w porównaniu z The Division (oczywiście, nie oznacza to, że The Division 2 sprzedaje się 10-krotnie lepiej niż poprzednia część, po prostu znacznie więcej osób skorzystało z oferty Uplay). Ubisoft przewiduje, że liczba graczy The Division 2 będzie stopniowo się zwiększać. Przypomnijmy również, że dziś startuje pierwszy rajd – Operacja Czarna Godzina.


Zamów gry Ubisoftu w sklepie Sferis.pl

najnowsze