News

Mordhau z udaną premierą – niemal pół miliona kopii sprzedanych w tydzień

LM, 07.05.2019 11:11 0

Symulator średniowiecznego pola bitwy dostępny jest wyłącznie na PC.

Studio Triternion pochwaliło się rewelacyjną sprzedażą pierwszoosobowej sieciowej gry akcji ze średniowiecznymi rycerzami w roli głównej – Mordhau. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez deweloperów wydana 29 kwietnia gra rozeszła się już w niemal 500 tysiącach egzemplarzy, zbierając przy tym masę pozytywnych recenzji i utrzymując się w topce najpopularniejszych tytułów na platformie Steam.

Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem – okazuje się, że twórcy nie spodziewali się tak dużego zainteresowania i szybko okazało się, że serwery nie radzą sobie z liczbą aktywnych graczy. Do tego na produkcji ujawniło się kilka istotnych nieprawidłowości, które uniemożliwiały odbieranie nagród czy dołączanie do kolejki. Mordhau wciąż wymaga jeszcze wielu poprawek, ale twórcy zastrzegają, że niektóre z błędów wykryto i znikną z gry wraz z nadejściem kolejnej aktualizacji.

Mordhau to sieciowy symulator średniowiecznego pola bitwy, który łatwo możemy postawić w jednym rzędzie z Chivalry: Medieval Warfare czy For Honor. Podczas zabawy przenosimy się na jedną z aren, by tam jako przedstawiciele rozmaitych klas korzystać ze śmiercionośnego oręża w potyczkach dla maksymalnie 64 graczy. Tytuł ukazał się wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.