News

Ogromne zainteresowanie planszowym Bloodborne'em

Patryk Purczyński, 25.04.2019 20:26 2

17 minut wystarczyło, by planszowy Bloodborne został ufundowany na Kickstarterze. W kolejnych godzinach zainteresowanie fanów grą nie słabło.

Eric Lang to postać, której fanom planszówek przedstawiać nie trzeba. Kiedy stało się jasne, że to właśnie ten pan, wespół z Michaelem Schinallem, projektuje planszową wersję Bloodborne'a, było niemal pewne, że miłośnicy gier bez prądu bez zawahania wesprą to przedsięwzięcie. Kampania na Kickstarterze, która ruszyła 23 kwietnia, błyskawicznie - bo w zaledwie 17 minut - osiągnęła podstawowy cel zbiórki, 200 tys. dolarów. Dalej jest tylko lepiej: po dwóch dniach licznik wskazywał już sumę 1,6 mln dolarów. Obecnie grę zamówiło już ponad 18 tys. osób, a zbiórka potrwa jeszcze 19 dni.

Dla Langa nie będzie to pierwsza eskapada do świata stworzonego przez From Software. W 2016 roku na rynek trafiło Bloodborne: The Card Game i choć sympatia planszówkowiczów do tego tytułu nie jest na najwyższym poziomie (średnia ocen 7.0 w serwisie Boardgamegeek), jego nowy projekt - jak widać - cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wydawcą planszówkowego Bloodborne'a będzie CMON. Premiera wstępnie planowana jest na maj 2020 roku. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Popularność Apex Legends mocno spada

Apex Legends rozpoczęło z wysokiego “C”, ale ostatnie miesiące, co pokazują statystyki, nie są już tak pomyślne dla produkcji Respawn Entertainment i Electronic Arts.