News

Ogromne zainteresowanie planszowym Bloodborne'em

Patryk Purczyński, 25.04.2019 20:26 2

17 minut wystarczyło, by planszowy Bloodborne został ufundowany na Kickstarterze. W kolejnych godzinach zainteresowanie fanów grą nie słabło.

Eric Lang to postać, której fanom planszówek przedstawiać nie trzeba. Kiedy stało się jasne, że to właśnie ten pan, wespół z Michaelem Schinallem, projektuje planszową wersję Bloodborne'a, było niemal pewne, że miłośnicy gier bez prądu bez zawahania wesprą to przedsięwzięcie. Kampania na Kickstarterze, która ruszyła 23 kwietnia, błyskawicznie - bo w zaledwie 17 minut - osiągnęła podstawowy cel zbiórki, 200 tys. dolarów. Dalej jest tylko lepiej: po dwóch dniach licznik wskazywał już sumę 1,6 mln dolarów. Obecnie grę zamówiło już ponad 18 tys. osób, a zbiórka potrwa jeszcze 19 dni.

Dla Langa nie będzie to pierwsza eskapada do świata stworzonego przez From Software. W 2016 roku na rynek trafiło Bloodborne: The Card Game i choć sympatia planszówkowiczów do tego tytułu nie jest na najwyższym poziomie (średnia ocen 7.0 w serwisie Boardgamegeek), jego nowy projekt - jak widać - cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wydawcą planszówkowego Bloodborne'a będzie CMON. Premiera wstępnie planowana jest na maj 2020 roku. Zbiórkę można wesprzeć tutaj.

najnowsze