News

Spotkaj się z Christie Golden, autorką wielu powieści osadzonych w światach gier, podczas tegorocznego Pyrkonu!

gram.pl, 23.04.2019 15:31 0

Pisarka uświetni swoją obecnością Blok Literacki zaplanowanej na nadchodzący weekend poznańskiej imprezy.

Ważna wiadomość dla fanów powieści fantasy i science-fiction, a w szczególności tych, które przenoszą na papier wykreowane na potrzeby gier uniwersa. Podczas zbliżającej się, XIX edycji konwentu Pyrkon będziecie mieli okazję spotkać Christie Golden, czyli autorkę ponad pięćdziesięciu powieści, także z uniwersum World of Warcraft, Starcraft, Assassin’s Creed, Star Wars czy Star Trek.

Uznana pisarka uświetni swoją obecnością festiwal, a specjalny panel Q&A z Christie Golden poprowadzi redaktorka, agentka a przede wszystkim tłumaczka wielu zagranicznych pozycji – Dominika Repeczko. Panel odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 16:30 w Sali Literackiej 2 i jak łatwo się domyślić, będzie prowadzony w języku angielskim. Podczas niego nie tylko poznacie odpowiedź na szereg pytań, ale możecie też liczyć na masę wskazówek dla początkujących pisarzy i tłumaczy.

Fanów batalistyki z pewnością zainteresuje też panel zatytułowany War… War never changes? w którym poza wspomnianą Christie Golden także Angus Watson, Ben Kane i Brian McClellan pochylą się nad rozmaitymi chwytami i sztuczkami przydatnymi podczas opisywania historii wojennej i scen bitewnych. Panel poprowadzi Bartłomiej „Chronos” Zarzycki, a wydarzenie zaplanowano na 26 kwietnia o godzinie 19:00 – całość będzie transmitowana dla większej widowni na dużym ekranie.

Tegoroczna edycja Pyrkonu odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich.

najnowsze