News

EA komentuje przebieg prac nad Command & Conquer Remastered

LM, 18.04.2019 18:04 0

Przy okazji do sieci trafiła grafika prezentująca serce każdej bazy – budynek Construction Yard.

Jim Vessella z Electronic Arts podzielił się za pośrednictwem forum reddit garścią przemyśleń, związanych z pracami nad odświeżeniem kultowej serii RTS-ów Command & Conquer – Remastered. Okazuje się, że projekt znajduje się obecnie w późnej fazie preprodukcji – w marcu udało się przygotować nową wersję pierwszej misji kampanii fabularnej z wykorzystaniem ulepszonej na potrzeby remastera zawartości. Obecnie deweloperzy skupiają się na uruchomieniu modułu wieloosobowego, a wszystkiemu przygląda się dedykowany wewnętrzny zespół EA.

Jednocześnie Vessella przypomniał, że zadaniem twórców jest zachowanie jak największej zgodności z oryginalną zawartością przy jednoczesnym podniesieniu jakości modeli czy tekstur. W przypadku gdy modele zaprezentowane np. na przerywnikach filmowych różniły się od tych w grze, to deweloperzy starają się przenieść je do remastera w sposób, który pozwoli jeszcze bardziej wzbogacić oprawę wizualną tytułu z jednoczesnym zachowaniem klimatu. Wpis wzbogaciła załączona do wiadomości grafika prezentująca podstawowy budynek w Command & Conquer — Construction Yard, a raczej jego wizualną reprezentację przygotowaną na potrzeby odświeżonych graficznie wersji.

Remastery Command & Conquer przygotowuje studio Petroglyph Games, do którego na potrzeby projektów dołączyli deweloperzy z Westwood Studios. Warto pamiętać, że obok odświeżonego Command & Conquer: Tiberian Dawn, powstaje jednocześnie Command & Conquer: Red Alert Remastered. Gry ukażą się na PC, ale nie znamy jeszcze planowanej daty premiery.

najnowsze

Poznajcie Sigmę, nowego bohatera Overwatch

Przez cały weekend twórcy bawili się wyśmienicie drocząc się ze społecznością graczy Overwatcha, którzy usilnie próbowali odgadnąć, kim będą mogli zagrać w najbliższej przyszłości. Teraz już wiedzą.