News

EA komentuje przebieg prac nad Command & Conquer Remastered

LM, 18.04.2019 18:04 0

Przy okazji do sieci trafiła grafika prezentująca serce każdej bazy – budynek Construction Yard.

Jim Vessella z Electronic Arts podzielił się za pośrednictwem forum reddit garścią przemyśleń, związanych z pracami nad odświeżeniem kultowej serii RTS-ów Command & Conquer – Remastered. Okazuje się, że projekt znajduje się obecnie w późnej fazie preprodukcji – w marcu udało się przygotować nową wersję pierwszej misji kampanii fabularnej z wykorzystaniem ulepszonej na potrzeby remastera zawartości. Obecnie deweloperzy skupiają się na uruchomieniu modułu wieloosobowego, a wszystkiemu przygląda się dedykowany wewnętrzny zespół EA.

Jednocześnie Vessella przypomniał, że zadaniem twórców jest zachowanie jak największej zgodności z oryginalną zawartością przy jednoczesnym podniesieniu jakości modeli czy tekstur. W przypadku gdy modele zaprezentowane np. na przerywnikach filmowych różniły się od tych w grze, to deweloperzy starają się przenieść je do remastera w sposób, który pozwoli jeszcze bardziej wzbogacić oprawę wizualną tytułu z jednoczesnym zachowaniem klimatu. Wpis wzbogaciła załączona do wiadomości grafika prezentująca podstawowy budynek w Command & Conquer — Construction Yard, a raczej jego wizualną reprezentację przygotowaną na potrzeby odświeżonych graficznie wersji.

Remastery Command & Conquer przygotowuje studio Petroglyph Games, do którego na potrzeby projektów dołączyli deweloperzy z Westwood Studios. Warto pamiętać, że obok odświeżonego Command & Conquer: Tiberian Dawn, powstaje jednocześnie Command & Conquer: Red Alert Remastered. Gry ukażą się na PC, ale nie znamy jeszcze planowanej daty premiery.

najnowsze