News

Nowy Assassin's Creed osadzony w świecie wikingów zaoferuje tryb kooperacji?

Małgorzata Trzyna, 15.04.2019 12:57 2

W grze ponoć powrócą bitwy morskie, bogowie i mityczne stworzenia.

Grafika koncepcyjna Assassin s Creed Ragnarok - Michele Nucera

Niedawno świat obiegły wieści, że nowa odsłona Assassin's Creed przeniesie nas w klimaty nordyckie. Teraz francuskie Xboxygen dotarło do nowych szczegółów. Oczywiście, nie podano, kim są informatorzy, niemniej jeśli wierzyć doniesieniom, w nowej odsłonie serii będzie można grać w trybie współpracy. Nie wspomniano jednak, czy kooperacja będzie możliwa przez całą grę, czy tylko w wybranych misjach, jak było to w Assassin's Creed Unity.

Ponownie będziemy mogli wyruszyć w morze, tym razem kierując langskipem (okrętem wikingów). Pojawi się też mechanika podboju terytoriów, których mieszkańcy będą mogli się do nas przyłączyć (poszczególne królestwa nie będą jednak skłonne łatwo z nich zrezygnować). Będzie też mechanika wojen klanowych oraz - być może - sojuszów. W grze zostanie położony jeszcze większy nacisk na mitologię. Obecność bogów zostanie wyraźniej zaznaczona. Nie zabraknie też innych, fantastycznych elementów, np. pojawi się Kraken.

Na razie doniesienia należy traktować z rezerwą, póki Ubisoft nie przygotuje oficjalnych ogłoszeń.

najnowsze

Podczas E3 najwięcej pisano o Cyberpunku 2077!

Firma ICO Partners sporządziła raport dotyczący treści generowanych na portalach branżowych przez targi E3. Najwięcej uwagi skupiły na sobie Xbox i polski Cyberpunk 2077.