News

PUBG zakazane w Nepalu

Małgorzata Trzyna, 12.04.2019 12:42 0

Powodem ograniczenia dostępu do gry jest jej zły wpływ na dzieci.

W Nepalu Playerunknown's Battlegrounds zostało zakazane - donosi Kathmandu Post. Powodem jest zły wpływ, jaki wywiera gra na dzieci. Metropolitalny Wydział Kryminalny zgłosił sprawę do Sądu Okręgowego w Katmandu w środę, a już w czwartek wezwano wszystkich dostawców internetu i usług mobilnych do zablokowania dostępu do gry.

- Otrzymaliśmy liczne skargi dotyczące wpływu gry na dzieci od rodziców, szkół i stowarzyszeń - mówi Dhiraj Pratap Singh, szef nepalskiego Metropolitalnego Wydziału Kryminalnego. - Przeprowadziliśmy też rozmowy z psychiatrami przed złożeniem wniosku o zbanowanie gry w Sądzie Okręgowym w Katmandu. Rodzice i szkoły skarżyli się, że gra źle wpływa na wyniki w nauce dzieci i sprawia, że stają się bardziej agresywne. Gdy skonsultowaliśmy się z psychiatrami, powiedzieli oni, że przemoc w grze może przełożyć się na zwiększenie agresji ludzi w rzeczywistości.

To nie pierwszy raz, gdy PUBG zostaje zakazane. Uprzednio w niektórych miastach w Indiach zbanowano PUBG Mobile.

najnowsze

Dead Island 2 nadal powstaje

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.