News

Shadow of the Tomb Raider spisało się wyśmienicie. Jak tu nie zrobić kolejnej części? - zastanawiają się twórcy

Patryk Purczyński, 08.04.2019 17:26 1

Producent Shadow of the Tomb Raider stoi na zgoła odmiennym względem wydawcy stanowisku co do sprzedaży gry. Wierzy, że następna część serii to pewnik.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, jak wypadło Shadow of the Tomb Raider, zarówno pod kątem przyjęcia przez krytyków, jak i dyspozycji - powiedział producent gry, Jonathan Dahan. Prawda jest jednak taka, że średnia 75/100 w serwisie Metacritic, choć solidna, nie rzuca na kolana, a rozczarowanie sprzedażą po przedstawieniu kwartalnego raportu wyrażało kierownictwo Square Enix.

Według podanych w lutym danych, Shadow of the Tomb Raider do końca ubiegłego roku kalendarzowego dotarło do sklepów (nie zaś do finalnego odbiorcy) w nakładzie 4,12 mln sztuk. Prezes wydawcy Yosuke Matsuda stwierdził wówczas, że gra najwidoczniej nie dostarczyła wystarczająco świeżej zawartości, by przyciągnąć uwagę większej liczby konsumentów. Dahan najwyraźniej stoi jednak na innym stanowisku.

- Dzięki temu kontynuujemy produkcję DLC - jesteśmy podekscytowani tym, jak gra sobie poradziła - utrzymuje. Dodaje również, że byłby wyjątkowo mocno zaskoczony, gdyby cykl Tomb Raider nie doczekał się kolejnej części. Square Enix być może da zielone światło na jego produkcję, ale w kontekście lutowej wypowiedzi Matsudy wydaje się, że wydawca będzie wymagał gruntownych zmian w serii.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.