Remedy pracowało nad grą Alan Wake 2 kilka lat temu, lecz nic z tego nie wyszło

Małgorzata Trzyna
2019/04/04 13:04
0
0

Choć marka Alan Wake należy do Remedy, przygotowanie nowej gry nie jest takie proste.

Remedy pracowało nad grą Alan Wake 2 kilka lat temu, lecz nic z tego nie wyszło

Thomas Puha z Remedy w rozmowie z VG247 podczas PAX East, postanowił odpowiedzieć na pytanie, czy zespół ma w planach sequel psychologicznego horroru Alan Wake. Puha przyznał, że ekipa kilka lat wcześniej zajmowała się grą Alan Wake 2, jednak projekt okazał się nieudany. Obecnie na prace nad "dwójką" brakuje czasu, pieniędzy i zasobów.

- Pracowaliśmy nad Alan Wake 2 kilka lat temu i po prostu nie wyszło, więc nie ma nic. Będziemy zajęci przez następnych kilka lat. W istocie, marka Alan Wake należy do nas, lecz (przygotowanie sequela) nie jest taką prostą sprawą. Jednak tak, rzeczywiście marka ta jest nasza.

Obecnie Remedy skupia się na pracach nad Control - strzelanką z nadnaturalnymi mocami, w której będziemy mogli korzystać z telekinezy i z pomocą elementów otoczenia zgniatać wrogów. W ciągu minionego roku zespół dopracowywał historię w grze. Twórcy pracują również nad Crossfire. Jest też ekipa zwana Vanguard, która zajmuje się pierwszymi etapami kolejnego, dużego projektu.

GramTV przedstawia:

- Wiele rzeczy, które robiło Remedy w ciągu ostatnich pięciu lat, miało na celu zapewnienie firmie większej kontroli nad tym, co się dzieje. Tytuł Control właściwie stąd się wziął. Jako firma, będziemy mogli zadecydować, co dalej, kiedy Control się ukaże. Oczywiście, zawsze próbujemy zapewnić danej marce dobrą pozycję. Poświęciliśmy ten czas tworzeniu świata i innych elementów. Kiedy trzeba zająć się tylko jedną grą, to po prostu oznacza sporo pracy. Nie mamy nic przeciwko sequelom, więc zdecydowanie Control jest czymś, nad czym chcielibyśmy pracować w przyszłości. Oczywiście, pierwsza gra musi być możliwie jak najlepsza, byśmy mieli podstawy, by tworzyć więcej. Na tym właśnie obecnie się skupiamy.

- Nie zawsze podejmujemy właściwe decyzje. Przynajmniej jednak sami jesteśmy za nie odpowiedzialni. Chcemy rozwijać Control, taką mamy nadzieję. Oczywiście, nadzieje wiązaliśmy także z Alanem Wake, ale nie wyszło. Wierzę jednak, że wyciągnęliśmy z tego wnioski.

Remedy niejednokrotnie podkreślało, że Alan Wake jest bliski sercu twórców i chcieliby do niego powrócić.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!