Remedy nadal chce powrócić do Alana Wake'a

Patryk Purczyński, 20 czerwca 2018 19:32 1

Control jest już drugą nową marką z segmentu AAA od Remedy Entertainment od czasu premiery Alana Wake'a. A co z uwielbianym przez graczy pisarzem?

Alan Wake to tytuł, który wśród wielu graczy wciąż budzi wielki sentyment. Remedy Entertainment po wydaniu na świat spin-offu Alan Wake's American Nightmare w 2012 roku odstawiło jednak markę na boczny tor, zajmując się najpierw Quantum Breakiem, a teraz - co wiemy dzięki premierowej prezentacji na E3 2018 - grą zatytułowaną Control. Czy perypetie nękanego koszmarami pisarza w tych okolicznościach mają jeszcze szanse na powrót?

- Posiadamy prawa do marki Alan Wake - przypomina Mikael Kasurinen z Remedy Entertainment. - Chciałem od razu podkreślić, że jest nam ona bardzo droga i bliska naszym sercom. Wszyscy w Remedy kochamy Alana Wake'a i podjerzewam, że wszyscy z nas chcą zobaczyć nową grę z tej serii. Chciałem to powiedzieć publicznie. Niestety, to wszystko co mogę przekazać. Zobaczymy co się dalej stanie z Alanek Wakiem, ale każdemu z nas zależy na tym, by kolejna część powstała - dodaje.

Podobne deklaracje padały z ust przedstawicieli fińskiego studia już wielokrotnie. Cierpliwość graczy wystawiana jest jednak na kolejne próby. Na razie priorytetem dla Remedy Entertainment będzie Control, którego premierę wstępnie ustalono na przyszły rok.

Steam nominuje najlepsze gry i twórców. Można głosować na Wiedźmina 3 i CDP RED
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Sony przez przypadek zdradziło, ilu graczy ma poszczególne tytuły na PS4
SpellForce 3 dostanie samodzielny dodatek, Soul Harvest
najnowsze