News

Double Fine zapowiada RAD - połączenie gry akcji i roguelike

Małgorzata Trzyna, 22.03.2019 16:46 0

W grze przeniesiemy się do post-apokaliptycznego świata i wcielimy się w nastoletniego bohatera, który zmienia się, zdobywając kolejne mutacje.

Double Fine i Bandai Namco zapowiedzieli nową grę - RAD. Jest to połączenie gry akcji i roguelike. Świat gry, Fallow, został zniszczony w wyniku nie jednego, lecz dwóch katastrofalnych wydarzeń. Kierujemy nastoletnim bohaterem, a im dalej zapuszczamy się podczas eksploracji, tym większą liczbę mutacji znajdziemy, co pozwoli nam rozwijać umiejętności. Wraz z kolejnymi mutacjami zmienia się także drastycznie wygląd postaci. Stajemy się silniejsi, ale też coraz mniej ludzcy. Mutacje nie zawsze są przydatne, lecz musimy brnąć coraz głębiej, jeśli mamy przywrócić życie na świecie.

RAD zmierza na PC, PS4, Xboksa One i Nintendo Switch. Premiera planowana jest na lato 2019. W przyszłym miesiącu na Steam wystartują beta-testy, do których można zapisywać się na stronie bandainamcoent.eu.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.