Sony zarejestrowało patent na bezprzewodowy headset VR

LM
2019/03/18 16:24
0
0

Możliwe, że kolejna odsłona gogli PlayStation VR zaoferuje znacznie większy komfort użytkowania.

Firma Sony zarejestrowała wniosek patentowy związany z nowym urządzeniem dedykowanym technologii wirtualnej rzeczywistości. Sporo wskazuje na to, że załączony do wiadomości obrazek prezentuje kolejną generację popularnych gogli VR skierowanych do użytkowników konsol PlayStation 4, która może przenieść użytkowanie zestawu na całkowicie nowy poziom.

Sony zarejestrowało patent na bezprzewodowy headset VR

Zarejestrowany przez Sony patent odnosi się do headsetu, który działa bezprzewodowo z dedykowaną stacją podpiętą do konsoli. Obecnie miłośnicy gogli muszą korzystać z wielu połączeń, co w perspektywie totalnego zanurzenia się w wirtualnym świecie niemal gwarantuje, że prędzej czy później odczują związane z tym ograniczenia. Jeśli Sony zdoła pozbyć się przewodów na linii headset – odbiornik, to nieporównywalnie podniesie komfort użytkowania całego zestawu.

GramTV przedstawia:

Oczywiście na razie mamy tylko obrazek poglądowy przy okazji wniosku patentowego, który wcale nie musi ujrzeć światła dziennego, ale nie da się zaprzeczyć, że japoński gigant podąża we właściwym kierunku w rozwoju urządzeń dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Swoją drogą miniony rok był bardzo udany dla PlayStation VR – sporo nowych tytułów wzbogaciło katalog gier skierowanych do użytkowników gogli, a zdaniem wielu najlepszą z nich jest taktyczna sieciowa strzelanina Firewall: Zero Hour od studia First Contact Entertainment.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!