Felieton

Remaster klasycznego FPS-a Blood ukaże się w kwietniu?

LM, 18 marca 2019 14:44 2

Oryginalna wersja gry zadebiutowała w 1997 roku.

Od jakiegoś czasu wiemy, że studio Nightdive pracuje nad odświeżoną wersją klasycznej pierwszoosobowej strzelanki Blood, która oryginalnie ukazała się na PC w 1997 roku. Jeśli zastanawialiście się, kiedy możecie się spodziewać jej premiery, to z pomocą pospieszył zaangażowany w projekt Samuel „Kaiser” Villarreal. Deweloper poinformował za pośrednictwem Twittera, że remaster Blood zadebiutuje na PC w kwietniu tego roku. Co prawda wpis zniknął z jego profilu równie szybko, jak się pojawił, ale użytkownicy serwisu zdążyli go uwiecznić. Oczywiście do czasu ujawnienia oficjalnej daty premiery należy podchodzić z rezerwą do opublikowanego przez twórcę tweeta.

Zremasterowane Blood utrzyma stylistykę i klimat oryginału. Nightdive Studios zamierza wprowadzić za to szereg istotnych zmian w trybie wieloosobowym tytułu, uczynić go kompatybilnym z nowymi systemami operacyjnymi oraz zapewnić wsparcie dla bibliotek DirectX i Vulkan. Remaster ukaże się wyłącznie na PC.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery
Uczestnicy Games Clash Entertainment powalczą na gamingowych pecetach Actina
Warriors of the North – dodatek do taktycznego RPG Battle Brothers z datą premiery
Zapowiedziano SKYHILL: Black Mist, kontynuację survivalowego RPG z 2015 roku
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.