Felieton

Po remake Resident Evil 2 na Steam sięgnęło więcej graczy niż po Resident Evil 7!

Małgorzata Trzyna, 18 marca 2019 16:57 1

Milion sprzedanych sztuk Resident Evil 2 Remake na Steam.

Capcom ma powody do zadowolenia, jeśli chodzi o sprzedaż Resident Evil 2 Remake. Odświeżona wersja klasyka (który w 1998 roku trafił na PlayStation), od premiery 25 stycznia 2019 sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy na Steamie. Nic dziwnego, gra spodobała się zarówno fanom, jak i recenzentom, także w naszej recenzji bardzo ją chwaliliśmy.

Dla porównania, Resident Evil 7, które debiutowało nieco ponad dwa lata temu, jeszcze nie znalazło się w rękach miliona nabywców na Steamie. Z kolei zarówno Resident Evil 5, jak i 6, zdołały trafić do ponad miliona graczy na Steamie, tytuły te są dostępne w sprzedaży dużo dłużej. Resident Evil 5 jest także najlepiej sprzedającą się grą z serii.

Być może dzięki sukcesowi RE2 ujrzymy także remake Resident Evil 3: Nemesis. Oficjalnego ogłoszenia nie było, niemniej w sieci krążą plotki, że prace już się rozpoczęły.

Devil May Cry 5 nie otrzyma kolejnych DLC - podkreśla Capcom
Nintendo chwali się sprzedażą Switcha - to już 34,74 miliona
Sekiro: Shadows Die Twice - żadna gra From Software nie sprzedawała się tak dobrze drogą cyfrową
World War Z ze świetnymi wynikami - jak dotąd sprzedano milion sztuk gry
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.