Valve zwalnia głównego projektanta Artifact

Małgorzata Trzyna
2019/03/12 13:34
2
0

Liczba graczy sięgających po karciankę bardzo szybko maleje.

Valve zwalnia głównego projektanta Artifact

Niedawno Valve zwolniło trzynastu pracowników. Było to związane także z rozwiązaniem umowy z konsultingową firmą Three Donkeys, która odegrała ważną rolę podczas prac nad Artifact i w promowaniu gry. Główny projektant Artifact (znany także jako projektant Magic: The Gathering, karcianki, która w 2015 roku miała 20 milionów graczy), Richard Garfield, został zwolniony. W odpowiedzi do Artibuff, wydał on następujące oświadczenie:

- Tak, wśród wykonawców było 3 donkeys, czyli ja i Skaff Elias. Dziękuję za ostrzeżenie o publikacji i propozycję, by zachować tę informację jako prywatną - to nie będzie konieczne. Nie byliśmy zaskoczeni zwolnieniami, biorąc pod uwagę, jak trudna była premiera, zespół był entuzjastycznie nastawiony do gry i miał pewność, że oferuje dobry produkt, lecz stało się jasne, że nie będzie łatwo sprawić, by tytuł ten znalazł się tam, gdzie byśmy chcieli. Zwolnienia mają sens z kilku powodów. By wymienić tylko kilka: kiedy gra jest już dostępna, czas liczy się bardziej, decyzje są mniej przemyślane i podejmowane szybciej. Co więcej - doświadczenie, jakie oferowało 3 donkeys nie ma już tak dużego znaczenia po ponad 4 latach, w których korzystano z naszych rad. Zarówno Skaff, jak i ja, jesteśmy optymistycznie nastawieni, jeśli chodzi o jakość gry, służymy opiniami i radą po prostu dlatego, że chcielibyśmy, by gra radziła sobie tak dobrze, jak może. Dobrze wspominamy pracę z Valve, imponowało nam, że firma nieustannie skupiała się na jakości i doświadczeniach oferowanych graczom.

GramTV przedstawia:

W grudniu Valve ogłosiło wprowadzanie stopniowych zmian w balansie kart, lecz w lutym pisaliśmy, że liczba graczy sięgających po karciankę błyskawicznie maleje.

Drugi zestaw kart (Set 2) ma być dodany latem, lecz niewiele na ten temat wiadomo. Planowano także turniej z pulą nagród miliona dolarów, lecz może się on nie odbyć ze względu na niską popularność gry.

Komentarze
2
MisticGohan_MODED
Gramowicz
13/03/2019 23:49

Zgadzam się. To nie jest tak że vovlo brakuje zdolnych i chętnych (!!!) ludzi do pracy... tylko sama góra jest spieprzona począwszy od samego Gabe'a i to już od ładnych kilkunastu lat xp

sebba99
Gramowicz
12/03/2019 15:25

MOMENT !

Koleś od MtG DAŁ CIAŁA ! AKURAT ! Trochę ciała mógł dać, błedy mógł popełnić, ale nie wydaje mi się, aby kolo który zęby zjadł na karciankach wywalił wszystko w kosmos... Jego grzechem było to, że dał się wciągnąć w korporację, więc popatrzmy na Sensacje XXI wieku.... Dam da da da dammm, dam dam dam dam , Kolo mówi: założenia takie a takie, management mówi - to za drogo i za długi (można wyczytać między wierszami, że byli poganiani) i za długo, kończy się nam czas i nasze okno czasowe na wy##nie graczy się zamyka. Projektant ciśnie, manadżment się nie zgadza, zatrudniają analityków nie mających bladego pojęcia o temacie, bo jak to manadżment - widzą cyferki i jak to manadżment - wyciągają nic nie warte wnioski bo mają za mało danych, bo nie wiedzą o co pytać ...  Analitycy wyskakują jako mediatorzy, zmuszają projektanta do zmiany decyzji - bo taniej i szybciej... Rynek weryfikuje, że produkt to kupa, bo robili ją analitycy i manadżment a nie projektanci. Koniec końców - dostaje projektant bo.... za mało się stawiał, ale jakby się stawiał wcześniej - też by wyleciał .. bo się stawiał ! TA DAM !!! brawo Valve ! Już wiem dlaczego nadal nie ma HL 3 !!! I bardzo dobrze, że go nie ma. Hej Gabe - wiem, że EPIC podgryza ci sklepik, ale podgryza ci sklepik, bo twój TOP MANAGEMENT jest g$#$o wart ! Przemyśl to ..