Felieton

Blade Symphony przechodzi na model free-to-play

Małgorzata Trzyna, 11 marca 2019 15:05 0

Przejście na model free-to-play przyciągnęło więcej użytkowników, lecz gra zbiera obecnie dużo więcej negatywnych recenzji.

W 2017 roku zapowiedziano, że Blade Symphony przejdzie na model free-to-play. Tak też się stało i chętni mogą zajrzeć na Steam, by dodać grę do swej biblioteki. Jak tłumaczą twórcy, nie zależało im na obniżeniu poziomu skomplikowania ani na pieniądzach (na sprzedaż jest tylko 4 przedmioty). Celem ekipy Puny Human było zwiększenie dostępności gry i wydłużenie czasu jej życia, nawet jeśli od premiery minęło już niemal pięć lat, a prace nad tym tytułem rozpoczęły się w 2007 roku. W ubiegłym miesiącu nie grał w nią prawie nikt, obecnie równocześnie bawi się kilkaset osób online.

Przejście na model free-to-play nie spodobało się jednak starym graczom, którzy uważają, że "jest to wymierzenie policzka tym, którzy zapłacili". Z kolei nowi gracze krytykują wydajność i toporne sterowanie. Tylko 32% najnowszych recenzji jest pozytywnych.

Puny Human podkreśla, że stara się wyeliminować błędy i poprawić wydajność. W aktualizacji gry wprowadzono przebudowany duel_castle, gdyż zespół chciał poprawić wydajność. W głównym menu pojawiła się też opcja Find Duel, z możliwością określenia parametrów, dzięki której gracze szybciej dołączą do walki. Gracze, którzy zakupili grę, otrzymają ponadto 10 ekskluzywnych przedmiotów (twórcy mają nadzieję, że na tym nie koniec).

Darmowe Forza Street zadebiutowało na PC
Sandboksowe MMORPG Albion Online przechodzi na model free-to-play
Apex Legends – darmowe battle royale w świecie Titanfalla ukaże się w tym tygodniu?
Dead or Alive 6 otrzyma po premierze wersję free-to-play
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.