News

Electronic Arts odniosło się do problemów z Anthem na konsolach

LM, 07.03.2019 15:25 0

Tymczasem jeden z użytkowników reddita podzielił się możliwym rozwiązaniem dla pojawiającej się awarii.

Kilka dni temu informowaliśmy o nietypowej nieprawidłowości, którą licznie zgłaszają fani gry Anthem na konsolach. Według użytkowników gra w losowych momentach powodowała całkowite wyłączenie się urządzenia, co nie było bezpieczne zarówno dla postępów w rozgrywce, jak i samego sprzętu. Sprawie postanowiło przyjrzeć się Electronic Arts, które prosi o dokładny zapis zdarzeń, które prowadzą do wystąpienia awarii. W krótkim czasie swoje sytuacje opisało ponad tysiąc forumowiczów, więc prawdopodobnie EA szybko opracuje zestaw czynników, które mogą prowadzić do wyłączania się sprzętu, a BioWare przygotuje stosowną aktualizację.

Tymczasem jeden z użytkowników forum reddit podzielił się swoim rozwiązaniem dla omawianych nieprawidłowości. Okazuje się, że podobna sytuacja pojawiała się w przypadku konsolowego Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX z 2017: należy wprowadzić konsolę w tryb bezpieczeństwa poprzez przytrzymanie guzika włączającego konsolę, aż sprzęt dwukrotnie zabrzęczy. Można to zrobić jedynie z poziomu samej konsoli, guzik włączający na kontrolerze nie zda rezultatu. Po przejściu w Safe Mode należy wybrać opcję Rebuild Database. To powinno rozwiązać problem.

Jak wspominaliśmy wcześniej, w niektórych przypadkach po serii awaryjnego zamknięcia systemu konsole przestały całkowicie reagować i prawdopodobnie będą wymagać naprawy. EA wprawdzie nie odniosło się bezpośrednio do takich przypadków, gdyż było ich stosunkowo niewiele, ale to raczej nie uspokaja ani nas, ani użytkowników konsol.

Pozostaje czekać, aż BioWare przygotuje aktualizację, a tymczasem możecie jeszcze przetestować sposób, który zaproponował r/katcher 12 z forum reddit.

najnowsze