News

Metro Exodus sprzedaje się świetnie - mimo kontrowersji

Małgorzata Trzyna, 18.02.2019 14:11 1

Gra cieszy się większą popularnością niż Metro: Last Light.

Decyzja o tym, by pecetowe Metro Exodus było ekskluzywne dla Epic Games Store, nie spodobała się wielu graczom. Nie przeszkodziło to jednak w świetnej sprzedaży gry. Zebrała ona wysokie oceny, także w naszej recenzji zdobyła aż 8,8/10 punktów.

W Wielkiej Brytanii na pierwszym miejscu listy najbardziej rozchwytywanych gier znalazło się Far Cry: New Dawn (nawet jeśli w porównaniu z Far Cry 5 sprzedaż jest gorsza o 86,5%), przy czym 60% to wersje na PS4, 39% na Xboksa One, pozostałe - PC (dotyczy tylko wersji pudełkowych). Na drugim miejscu uplasowało się Metro Exodus, z wynikiem gorszym zaledwie o 2000 sztuk. Metro Exodus radzi sobie lepiej niż Metro: Last Light - sprzedaż jest wyższa o 50%; 57% sprzedanych sztuk to wersje na PS4. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że mowa wyłącznie o wersjach pudełkowych, a w ciągu ostatnich 6 lat sprzedaż gier cyfrowych znacząco wzrosła.

Miejsce na podium zamyka Red Dead Redemption 2, natomiast czwarte miejsce przypadło kolejnej nowości - Jump Force od Bandai Namco. Z kolei dość rozczarowujące są wyniki Crackdown 3, które uplasowało się na miejscu 13.; w porównaniu z Crackdown 2 z 2010 roku sprzedaż "trójki" jest o 90% niższa (oczywiście, dotyczy to tylko wersji pudełkowych).

A oto pierwsza dziesiątka:

1. Far Cry: New Dawn
2. Metro: Exodus
3. Red Dead Redemption 2
4. Jump Force
5. FIFA 19
6. Resident Evil II
7. New Super Mario Bros U Deluxe
8. Kingdom Hearts III
9. Mario Kart 8: Deluxe
10. Call of Duty: Black Ops 4

najnowsze

Overwatch z funkcją replay

Gracze będą mogli odtwarzać przebieg 10 ostatnich meczów z perspektywy dowolnej postaci.