News

Activision wyjaśnia powód rozstania z Bungie

Małgorzata Trzyna, 13.02.2019 13:28 0

Destiny nie spełniło finansowych oczekiwań.

Activision postanowiło powiedzieć nieco więcej o powodach, dla których zakończyło współpracę z Bungie. Już wcześniej pisaliśmy o tym, że dodatek Porzuceni Activision uznało za porażkę. Ogółem rozstanie wynikło z niezadowalających wyników finansowych Destiny. Jak podkreśla Coddy Johnson, prezes i COO Activision Blizzard, była to "obopólna decyzja, za porozumieniem stron".

- Bungie musi skupić się na marce Destiny, którą stworzyło, my z kolei musimy skupić się na naszych największych możliwościach powiązanych z naszymi największymi markami, poświęcić na nie najlepsze zasoby - powiedział Johnson. - Decyzję tę podjęliśmy, osiągając porozumienie z Bungie, by odsprzedać studiu prawa do tej marki. Przynajmniej w naszym przypadku była to część większej strategii. Destiny jest bardzo wysoko oceniane, oferuje wysokiej jakości zawartość, lecz nie spełniło naszych finansowych oczekiwań.

Activision i Bungie podpisali w 2010 roku porozumienie na 10 lat, związane z marką Destiny. Pierwsza część ukazała się w roku 2014 i doczekała się czterech dużych dodatków, drugą wydano trzy lata później. Jak dotąd zaplanowano wydawanie nowej zawartości dla Destiny 2 do lata 2019. Nad Destiny pracowały także inne studia, w tym High Moon i Vicarious Visions. Oba nadal będą pomagać Bungie w "okresie przejściowym".

najnowsze