News

Akcje Sony najniżej od 2015 roku. Winne PS4?

Patryk Purczyński, 04.02.2019 20:58 3

PlayStation 4 długo sprzedawało się w zawrotnym tempie, ale ten etap musiał się kiedyś skończyć. Inwestorzy nie zareagowali na niego zbyt dobrze.

Akcje Sony kosztują najmniej od niemal trzech i pół roku. Jak podaje Bloomberg, spadek jest pokłosiem niższych zysków wykazanych w segmencie PlayStation oraz obcięcia prognozowanych rocznych przychodów. W poniedziałek ceny akcji obniżyły się na tokijskim rynku papierów wartościowych o 8,1 proc. Inwestorów zniechęcił zapewne piątkowy komunikat, w którym japoński gigant ogłosił, że w kwartale świątecznym sprzedał 8,1 miliona sztuk PS4, o 900 tys. egzemplarzy mniej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

Spadek zainteresowania PlayStation 4 nie jest jednak niczym dziwnym. Konsola rozpoczęła już bowiem swój szósty rok obecności na rynku i trudno liczyć na to, by po takim okresie biła jeszcze rekordy sprzedaży - zwłaszcza, że ta dotychczasowa była więcej niż zadowalająca. Według danych z końca roku, licznik wskazuje 91,6 sprzedanych egzemplarzy, można zatem śmiało zakładać, że barierę 100 milionów sztuk uda się wydanej w 2013 roku platformie przełamać.

najnowsze