Felieton

Kosmiczny survival-symulator Meeple Station debiutuje na Steam w Early Access

Małgorzata Trzyna, 20 stycznia 2019 15:26 0

W grze możemy zbudować własną stację kosmiczną, handlować, odkrywać odległe galaktyki i brać udział w misjach.

Na Steam we Wczesnym Dostępie zadebiutowało Meeple Station - symulator w stylu Rimworld, w którym budujemy własną stację kosmiczną, dbamy o mieszkańców i staramy się zapewnić im przetrwanie. Aby stworzyć rozpiętą, wielopoziomową stację mogącą zaspokoić potrzeby Meeplów, musimy zadbać o to, by nie zabrakło nam zasobów. Wykorzystujemy więc handel, wydobywamy surowce, przeprowadzamy badania nowych technologii, generujemy energię i dbamy o systemy podtrzymywania życia. Musimy uważać na różne wypadki, np. przecieki w systemie przepływu paliwa, brak tlenu w niektórych miejscach spowodowany otwartą śluzą albo meteor, który zniszczy panele słoneczne. Zadania nie będą ułatwiać również piraci i kosmośmiornice zjadające twarze.

Obecnie gra oferuje ok. 20% zawartości, jaka znajdzie się w pełnej wersji. Twórcy planują dodanie trybu kooperacji, udostępnienie większej liczby opcji dla twórców modów, rozbudowanie samouczka w serii krótkich kampanii czy ożywienie mapy galaktyki. Faza Early Access ma potrwać jeszcze ok. 10 miesięcy.

The Elder Scrolls: Blades - Bethesda zapowiada zamkniętą betę i fazę Early Access
Beacon - strzelanka roguelite w klimatach science-fiction zadebiutowała w Early Access
Invasion Machine - strategia osadzona w czasach współczesnych ukaże się w przyszłym roku w Early Access
Mortal Royale dziś debiutuje na Steam w Early Access
najnowsze

Nintendo nie zapowie nowego Switcha na E3

Nintendo Switch sprzedaje się rewelacyjnie. Niektórzy przewidywali, że Wielkie N już na E3 2019 zapowie nową wersję konsoli. Tak się jednak nie stanie.

Polskie Layers of Fear 2 ma datę premiery

Krakowskie studio Bloober Team już niedługo przypomni o sobie fanom horrorów. Najnowsze dzieło zespołu, Layers of Fear 2, zadebiutuje pod koniec maja.