News

Plotka: EA skasowało grę akcji z otwartym światem w uniwersum Star Wars

LM, 16.01.2019 06:51 1

Mowa o projekcie, nad którym pracowało zamknięte już studio Visceral Games.

Jak donosi Kotaku, koncern Electronic Arts ostatecznie wyrzucił do kosza projekt gry akcji z otwartym światem osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen, nad którym ostatnio miało pracować studio EA Vancouver. Serwis powołuje się na rzekomo sprawdzone źródła w postaci trzech osób doskonale obeznanych z sytuacją w EA.

Przypomnijmy, że projekt znany pod roboczą nazwą Regtag miał być liniową przygodówką akcji w świecie Star Wars, nad którą pracowało zamknięte w 2017 roku studio Visceral Games (seria Dead Space), posiłkując się wsparciem z EA Vancouver. Po zamknięciu Visceral projekt przejęło w całości kanadyjskie studio, które miało nieco zrewidować jego założenia i przenieść akcję gry do otwartego świata. Teraz dowiadujemy się, że być może tytuł nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Oczywiście przedstawione tu informacje należy traktować jako plotki, a samo Electronic Arts na razie nie odniosło się do nich oficjalnie, więc pozostaje nam czekać na kolejne doniesienia. Taki obrót spraw byłby bardzo niekorzystny dla fanów uniwersum wykreowanego przez George'a Lucasa, gdyż nie da się ukryć, że graczom brakuje pełnoprawnych singlowych tytułów w uniwersum Star Wars. Na szczęście na horyzoncie pozostaje jeszcze produkowane przez studio Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Fallen Order, którego premiera na PC, PlayStation 4 i Xboksie One ma nastąpić jeszcze w tym roku.

najnowsze

Crash Team Racing Nitro-Fueled podbiło angielskie serca

Produkcja wystartowała z naprawdę potężnym przytupem – Activision odnotowało w Wielkiej Brytanii trzeci najlepszy debiut w tym roku, przegrywając tylko z Days Gone oraz z Resident Evil 2. 

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.