News

Projekt nowej odsłony Splinter Cell istnieje - przygotowany przez ekipę Jade Raymond

Małgorzata Trzyna, 26.12.2018 14:31 1

Pozostaje czekać, aż Ubisoft zdecyduje się na wskrzeszenie serii.

Splinter Cell: Blacklist, ostatnia odsłona serii, został wydany w 2013 roku. Okazuje się, że istnieje już projekt kolejnej części, przygotowany przez zespół Jade Raymond, która była producentem wykonawczym Blacklist.

- Ostatnią grą Splinter Cell, która się ukazała, jest Blacklist - powiedziała Raymond w rozmowie z Game Reactorem. - Więc... wiecie co? Istnieje projekt, nad którym pracowaliśmy i chcieliśmy go stworzyć, ale ponieważ nie pracuję już dla Ubisoftu, nie mogę o tym mówić i nie wiem, kto będzie chciał podzielić się tym konceptem.

W sieci krążyły plotki, że na E3 zostanie zapowiedziana nowa część, jednak nie potwierdziły się. Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, zapewnił wówczas, że ludzie w firmie uwielbiają tę markę i chcieliby do niej w pewnym momencie wrócić, na Reddicie podczas sesji AMA powiedział, że "ekipa pracuje nad różnymi rzeczami" i gracze powinni spodziewać się dalszych wieści. Pojawienie się Sama Fishera w Ghost Recon: Wildlands to kolejna wskazówka, że marka nie została porzucona. Pozostaje trzymać kciuki, by udało się wywalczyć zasoby dla kolejnej odsłony.

najnowsze