Felieton

Projekt nowej odsłony Splinter Cell istnieje - przygotowany przez ekipę Jade Raymond

Małgorzata Trzyna, 26 grudnia 2018 14:31 1

Pozostaje czekać, aż Ubisoft zdecyduje się na wskrzeszenie serii.

Splinter Cell: Blacklist, ostatnia odsłona serii, został wydany w 2013 roku. Okazuje się, że istnieje już projekt kolejnej części, przygotowany przez zespół Jade Raymond, która była producentem wykonawczym Blacklist.

- Ostatnią grą Splinter Cell, która się ukazała, jest Blacklist - powiedziała Raymond w rozmowie z Game Reactorem. - Więc... wiecie co? Istnieje projekt, nad którym pracowaliśmy i chcieliśmy go stworzyć, ale ponieważ nie pracuję już dla Ubisoftu, nie mogę o tym mówić i nie wiem, kto będzie chciał podzielić się tym konceptem.

W sieci krążyły plotki, że na E3 zostanie zapowiedziana nowa część, jednak nie potwierdziły się. Szef Ubisoftu, Yves Guillemot, zapewnił wówczas, że ludzie w firmie uwielbiają tę markę i chcieliby do niej w pewnym momencie wrócić, na Reddicie podczas sesji AMA powiedział, że "ekipa pracuje nad różnymi rzeczami" i gracze powinni spodziewać się dalszych wieści. Pojawienie się Sama Fishera w Ghost Recon: Wildlands to kolejna wskazówka, że marka nie została porzucona. Pozostaje trzymać kciuki, by udało się wywalczyć zasoby dla kolejnej odsłony.

Ujawniono listy wymagań sprzętowych dla Assassin's Creed III Remastered na PC
Control, The Outer Worlds i gry Quantic Dreams - Epic Games ujawniło listę nadchodzących tytułów, które ominą Steam
Rainbow Six Siege z opcją wybaczenia osobie, która zabiła członka z drużyny
Jade Raymond prezesem Stadia Games and Entertainment
najnowsze