News

E3 2018: co ze Splinter Cellem? Szef Ubisoftu odpowiada

Patryk Purczyński, 12.06.2018 10:29 0

Fani Sama Fishera ostrzyli sobie zęby na jego wielki powrót na tegorocznym E3, ale musieli obejść się smakiem. Fakt ten komentuje Yves Guillemot.

Assassin's Creed: Odyssey, Beyond Good & Evil 2, Skull & Bones, The Division 2, Trials Rising - to wszystko i znacznie więcej na swojej konferencji pokazał Ubisoft. Ludzi i tak najbardziej interesuje jednak to, czego na pokazie francuskiej firmy nie było, a więc Splinter Cell. - Uwielbiamy tę markę. Naprawdę chcemy do niej w pewnym momencie powrócić, ale dziś nie mogę powiedzieć zbyt wiele - odparł dyrektor wykonawczy Yves Guillemot, zapytany w studiu Geoffa Keighleya o to, co dzieje się z Samem Fisherem.

Powrotu Splinter Cella spodziewano się już na E3 2017, ale i wówczas oczekiwania nie zostały zaspokojone. W tym roku mogło się wydawać, że Sam Fisher faktycznie jest blisko - główny bohater serii pojawił się bowiem w Ghost Recon Wildlands, co traktowano jako dobry wstęp do nowej odsłony Splinter Cella. Gra pojawiła się też w ofercie kanadyjskiego Amazonu, z którego prawidłowo wyciekł przecież chociażby Rage 2. Ubisoft, nawet jeśli prace nad tytułem trwają, uznał najwyraźniej, że jest jeszcze za wcześnie, by móc pokazać projekt światu.

najnowsze