News

Nowy Splinter Cell? Prince of Persia? Ubisoft walczy o zasoby

Patryk Purczyński, 01.10.2018 20:02 0

Serie Prince of Persia i Splinter Cell od lat nie doczekały się powrotu na rynek, pomimo zainteresowania fanów. Jak rysują się ich perspektywy?

Władze Ubisoftu wielokrotnie podkreślały, że bardzo chciałyby przywrócić nieco zakurzone już serie Prince of Persia i Splinter Cell. Wyraz zainteresowania nowymi odsłonami wspomnianych cykli niejednokrotnie dawali również gracze. Skoro zatem istnieje obopólna chęć, co stoi na przeszkodzie przejścia do realizacji? - Walczymy o zasoby - mówi dyrektor działu kreacji we francuskiej firmie, Serge Hascoet.

- Uwielbiam Splinter Cella i uwielbiam Prince of Persia. Nie mogę udzielić na ich temat żadnych informacji, ale mogę potwierdzić, że walczymy o zasoby. To nie jest kwestia woli, to jest kwestia środków - tłumaczy na łamach magazynu Game Informer. Seria z Samem Fisherem w roli głównej po raz ostatni wydała świeży owoc w 2013 roku, natomiast cykl z księciem Persji ostatniej pełnoprawnej odsłony doczekał się jeszcze dawniej, w 2010 roku.

- Przesunęliśmy akcent z Prince of Persia na Assassin's Creeda, ponieważ uznaliśmy, że prototyp zrobił na nas tak duże wrażenie, że postanowiliśmy zrobić coś nowego i świeżego - dodaje Hascoet.

najnowsze

Poznaliśmy zwycięzców Gamescom Awards 2019

Dwa dni temu podczas ceremonii otwarcia tegorocznych targów gamescom rozdano statuetki Gamescom Awards 2019. Najwięcej z nich zgarnęła firma Sony. Kto by się spodziewał.