Islands of Nyne: Battle Royale przechodzi na model free-to-play

Małgorzata Trzyna
2018/12/20 12:26
0
0

Twórcy zdecydowali się zakończyć prace nad grą.

Islands of Nyne: Battle Royale przechodzi na model free-to-play

W lipcu Islands of Nyne: Battle Royale ukazało się w Early Access. Jest to gra, w której walczymy na ogromnych, zbudowanych przez kosmitów arenach, szukamy broni i wyposażenia, próbując wyprzedzić powiększające się pole plazmy i wyeliminować rywali. W grze można bawić się solo, połączyć siły w parach lub w czteroosobowych grupach. Zespół Define Human Studios nie odniósł jednak oszałamiającego sukcesu i zdecydował, że czas zakończyć prace nad tym tytułem. Jak czytamy w pełnym emocji wpisie na Steam:

GramTV przedstawia:

- Cztery lata temu Jake i ja pożegnaliśmy się z wygodnymi pracami 9-5, zebraliśmy nasze oszczędności i rozpoczęliśmy podróż tak niezwykłą, że żaden z nas nie umiał sobie wyobrazić, jak ambitne to będzie przedsięwzięcie. Nie tylko w pełni urzeczywistniliśmy nasze marzenie o stworzeniu gry, w jaką chcieliśmy zagrać, ale także mieliśmy dość szczęścia, by zobaczyć rozwój wielu utalentowanych osób - nie byłoby to możliwe bez pasji i wsparcia wielu inspirujących nas fanów. Niestety, każda przygoda kiedyś się kończy, a dla nas ten czas nadszedł nieco wcześniej niż byśmy chcieli. Nie możemy już pozwolić sobie na dalsze finansowanie prac nad grą, mimo naszych wysiłków, by zmienić sytuację na lepsze przez wydanie ostatniej aktualizacji i obniżenie ceny.

Islands of Nyne: Battle Royale przeszło na model free-to-play, serwery będą działać jeszcze w najbliższej przyszłości. Osoby, które kupiły grę lub skórki w sklepiku po 29 listopada otrzymają zwrot pieniędzy. Twórcy planują jeszcze jedną aktualizację, która doda możliwość zmiany serwera, by gracze sami mogli hostować grę bez udziału studia.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!