Felieton

Farming Simulator 19 z milionem sprzedanych egzemplarzy

Małgorzata Trzyna, 07 grudnia 2018 14:58 0

Fantastyczny wynik osiągnięto w dziesięć dni.

Wiedzieliśmy, że Farming Simulator 19 sprzedaje się świetnie - w ciągu trzech dni tylko na Steam znalazło 284 tysiące nabywców. Gra była jedną z najbardziej rozchwytywanych w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i Polsce. 10 dni wystarczyło, by sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy (wersje pudełkowe i cyfrowe), choć konkurowała z wielkimi tytułami, które ukazały się w tym samym czasie.

W najnowszej odsłonie wykorzystano wciąż rozwijany silnik graficzny. W grze znalazło się ponad 300 pojazdów (w tym po raz pierwszy kultowe maszyny John Deere). Twórcy podkreślają, że Farming Simulator 19 jest dziełem ogromnej pasji, a podczas prac wsłuchiwali się w potrzeby fanów.

- To niezwykłe widzieć wpływ ciężkiej pracy całego zespołu na sukces gry. FS19 oferuje niesamowicie wiele nowych możliwości, więc bardzo się cieszymy, że nasza społeczność jest nimi zachwycona - mówi Christian Amman, szef Giants Software. - Nigdy wcześniej żadna z odsłon gry nie osiągnęła tej magicznej bariery miliona egzemplarzy tak szybko, więc jesteśmy niezwykle szczęśliwi i dumni, że tak wielu graczy postanowiło dołączyć do tej pięknej przygody.

Battlefleet Gothic: Armada II na nowym gameplay trailerze
Insurgency: Sandstorm – znamy datę rozpoczęcia otwartych testów beta na PC
Nintendo zarobiło miliony w kilka dni; Switch najchętniej kupowanym produktem online w tym okresie
Battlefleet Gothic: Armada 2 - nowy zwiastun pokazuje, jak wyglądają bitwy w grze
najnowsze

Nowy gameplay z Beyond Good & Evil 2!

Ubisoft zaprezentował nowe fragmenty rozgrywki z Beyond Good & Evil 2. Ogłosił również, że do ekip zaangażowanych w projekt dołączyło kolejne studio.

Geralt z Rivii w Monster Hunter World!

4

Szykują się spore nowości w Monster Hunter World. Jedną z najbardziej interesujących będzie zaproszenie Wiedźmina Geralta na gościnne występy.