News

20th Century Fox rejestruje znak towarowy Avatar: Pandora Rising – także dla gier wideo

LM, 01.12.2018 19:41 0

Tytuł produkowanej przez Ubisoft gry czy raczej zbliżająca się zapowiedź nowego projektu?

W miniony weekend informowaliśmy o zarejestrowanym przez studio 20th Century Fox znaku towarowym Alien: Blackout, co może zwiastować rychłą zapowiedź nowej gry z Obcym w roli głównej, a tymczasem okazuje się, że nie był to jedyny wniosek złożony przez wspomnianą wytwórnę. Amerykańskie przedsiębiorstwo zarejestrowało też markę Avatar: Pandora Rising, z przeznaczeniem dla wielu mediów, pośród których nie zabrakło oczywiście gier wideo.

Warto przypomnieć, że od dłuższego czasu nad grą wideo w świecie kinowego Avatara pracuje Ubisoft, a przede wszystkim odpowiedzialne za serię The Division studio Massive Entertainment. W myśl ostatnich doniesień tytuł ma trafić na rynek najprędzej w 2021 roku fiskalnym, co oznacza, że jeśli Avatar: Pandora Rising będzie tytułem wspomnianej gry, to znak towarowy został zarejestrowany z dużym wyprzedzeniem. Alternatywny scenariusz przewiduje, że być może inna firma zajmie się produkcją kolejnej gry w świecie Avatara, aczkolwiek teraz pozostaje nam czekać na oficjalne doniesienia lub kolejne pogłoski.

Avatar w reżyserii Jamesa Camerona trafił na ekrany kin w grudniu 2009 roku, by zgarnąć masę nagród i zarobić ponad 2,7 miliarda dolarów.

najnowsze