News

Red Dead Redemption 2 z fenomenalną sprzedażą - pobiło już całościowy wynik pierwszej części

Katarzyna Dąbkowska, 08.11.2018 09:29 0

Rockstar ma się czym chwalić - produkcja zyskała ogromną popularność i zbiera świetne oceny.

Red Dead Redemption 2 to z pewnością hit. Gracze od lat wypatrywali z niecierpliwością premiery gry. Analitycy twierdzili, że produkcja będzie jedną z dwóch najlepiej sprzedających się gier tego roku. Na pierwszym miejscu miało być Call of Duty: Black Ops 4. Rockstar podał jednak do wiadomości ile dokładnie kopii sprzedał do sklepów. Ciężko będzie pobić ten wynik, bo na koncie jest 17 milionów sprzedanych kopii gry.

Nie oznacza to, że tyle właśnie egzemplarzy trafiło do graczy. Jest to liczba, którą Rockstar sprzedało do sklepów. Patrząc jednak na ogromne zainteresowanie użytkowników i historie o braku dostępnych kopii gry na półkach można wnioskować, że rzeczywista sprzedaż niewiele odbiega od tej liczby. Ważne jest również to, że gra pobiła już całościowy wynik pierwszej części, która została wydana ponad 8 lat temu.

Red Dead Redemption 2 pojawiło się 26 października na Xboksie One oraz PlayStation 4. Produkcja w teorii nie zadebiutuje na PC, choć coraz więcej plotek potwierdza i tę wersję. Więcej o tej produkcji przeczytacie w recenzji Michała Nowickiego.

najnowsze