Twórca Limbo i Inside ma dość ograniczeń w grach 2D

Małgorzata Trzyna
2018/11/02 13:45
1
0

Kolejna gra Playdead ma być trójwymiarowa.

Twórca Limbo i Inside ma dość ograniczeń w grach 2D

Jeden z założycieli Playdead i dyrektor artystyczny, Arnt Jensen, na początku października wyjawił kilka szczegółów na temat kolejnej gry studia znanego z Limbo i Inside. Nowy tytuł będzie osadzony w realiach science-fiction, wcielimy się w samotnego protagonistę przemierzającego zawieszone w czasie i przestrzeni pustkowia. Projekt ten nadal jest w fazie zbierania pomysłów. W wywiadzie z duńską stroną DR Jensen zdradził kilka szczegółów więcej:

- Będzie to nieco większa gra niż dwie poprzednie. Będzie bardziej otwarta, zastosujemy widok z trzeciej osoby, obszar do zwiedzenia będzie znacznie większy. Mam dosyć ograniczeń w grach 2D. Przerabialiśmy je przez cały czas w minionych latach.

GramTV przedstawia:

Gra ma być jednak podobna pod pewnymi względami do poprzedniczek:

- Lubię, kiedy jest miejsce na to, by posiedzieć i pomyśleć, nie wszystko musi być wyjaśnione. W naszych grach zamieszczamy wiele rzeczy między wierszami i wywołujemy emocje, by ludzie mogli wyciągnąć własne wnioski.

Playdead nie zamierza pracować według ustalonego planu ani regularnie dostarczać wieści o postępach prac. Tym samym zapewne jeszcze długo nie poznamy przewidywanej daty premiery.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
02/11/2018 19:29

Jak będzie w stylu Little Nightmares to tez będzie dobrze :]