News

Jade Raymond odchodzi z Electronic Arts!

Patryk Purczyński, 22.10.2018 19:08 0

EA ogłosiło istotne zmiany strukturalne. Jednym z ich efektów jest odejście szefowej studia EA Motive, Jade Raymond.

Autorka serii Assassin's Creed Jade Raymond nie jest już szefową studia EA Motive. Raymond wstąpiła w szeregi Electronic Arts ledwie trzy lata temu, po rozstaniu z Ubisoftem. Za jej kadencji w Motive nie ukazała się ani jedna gra autorstwa tego zespołu. Wiadomo jednak, że ekipa pracuje nad co najmniej trzema projektami - produkcją z otwartym światem w świecie Star Wars, nową marką z gatunku przygodowych gier akcji i trzecim, o którym na razie nic nie wiadomo.

Według oświadczenia Electronic Arts, pomimo odejścia Raymond kierunek obrany w tych przedsięwzięciach pozostaje niezmieniony. - W okresie, który spędziła z nami, Jade pomogła w budowie świetnych zespołów. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie jej starania i życzymy wszystkiego najlepszego w kolejnej podróży - dodaje EA. Na czele EA Motive stanie teraz Samantha Ryan, która może pochwalić się imponującym CV.

Wcześniej pracowała ona m.in. jako prezes studia Monolith, starszy wiceprezes produktu i rozwoju w Warner Bros.; ma też bogatą historię w samym Electronic Arts, gdzie pomagała prowadzić chociażby BioWare i Maxis. Maczała palce w takich tytułach jak No One Lives Forever, Batman: Arkham City i Anthem.

najnowsze

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia #1

Hardwareowe Podsumowanie Tygodnia zbiera w szybki skrót wszystkie najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia w branży PC.