Zmiana nazwy konta PSN będzie wkrótce możliwa

Małgorzata Trzyna
2018/10/10 14:54
2
0

Testy ruszą wkrótce, funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom na początku roku 2019.

Zmiana nazwy konta PSN będzie wkrótce możliwa

Kilka dni temu w sieci pojawiły się doniesienia o tym, że wkrótce będzie można zmienić nazwę konta PSN. Okazało się, że to prawda. Sony ogłosiło na Twitterze, że już niebawem ruszą testy z udziałem wybranych osób, które zgłosiły się do bety oprogramowania systemu PlayStation 4, zaś na początku roku 2019 wszyscy użytkownicy będą mogli skorzystać z nowej opcji.

Podczas testów nazwę konta będzie można zmieniać do woli. Po wprowadzeniu funkcji pierwsza zmiana będzie darmowa, natomiast kolejne zmiany będą nas kosztować 9,99 euro lub 4,99 euro dla członków PlayStation Plus. Nazwę można zmienić, wchodząc w menu ustawień.

GramTV przedstawia:

Zmieniając nazwę można będzie zaznaczyć opcję, by wyświetlała się także nasza poprzednia nazwa, by znajomi mogli nas rozpoznać. Później nie da się już cofnąć tej decyzji.

Funkcja będzie kompatybilna z grami na PS4, które ukazały się po 1 kwietnia 2018 oraz większością najpopularniejszych gier wydanych wcześniej. Niestety, nie wszystkie gry i aplikacje na PS4, PS3 i PS Vita wspierają zmianę nazwy PSN, toteż w niektórych grach można czasem natknąć się na problemy lub błędy. Pełna lista wspieranych gier zostanie opublikowana po wprowadzeniu funkcji, by gracze mogli podjąć świadomą decyzję.

Jeśli pojawią się problemy, można wrócić do pierwotnej nazwy bezpłatnie w dowolnym momencie (w czasie testów będzie to możliwe tylko raz). Testy mają potrwać do końca listopada 2018.

Komentarze
2
2 godziny temu, Sanders-sama napisał:

Płatne zmienianie nazw... Czego to nie wymyślą...

Innowacji nie ma. Wcześniej miał to chociażby Blizzard na Battle.Net /emoticons/wink.png" srcset="/emoticons/wink@2x.png 2x" title=";)" width="20" />

Sanders-sama
Gramowicz
10/10/2018 15:59

Płatne zmienianie nazw... Czego to nie wymyślą...