News

Amnesia: The Dark Descent otrzyma w przyszłym tygodniu wyższy poziom trudności

Małgorzata Trzyna, 22.09.2018 15:21 0

Nagrodą za ukończenie gry w trybie hard mode będzie osiągnięcie "Masochist".

Frictional Games ogłosiło, że Amnesia: The Dark Descent otrzyma 28 września wyższy poziom trudności do wyboru - z okazji wydania Amnesia Collection na Xboksie One. Dla osób, które szukają wyzwań, jest to świetna wiadomość. Czym będzie różnić się nowy tryb od normalnego? Po pierwsze, nie będzie automatycznych zapisów, natomiast zapisywanie ręcznie będzie wiązało się z poniesieniem kosztów w postaci czterech przedmiotów tinderbox. Po drugie, utrata całego zdrowia psychicznego będzie oznaczać śmierć. Olej i pudełka będzie też trudniej znaleźć. To jednak nie wszystko: potwory będą nas znajdować łatwiej, poruszać się szybciej, kiedy już nas wykryją i zadawać większe obrażenia, a także nie odpuszczą przez dłuższy czas niż uprzednio. Nagrodą za ukończenie gry na wyższym poziomie trudności będzie osiągnięcie o bardzo wymownej nazwie - Masochist.

Przy rozpoczynaniu rozgrywki będzie można wybierać między poziomem normalnym a trudnym. Poziomu tego nie da się jednak zmienić później.

Amnesia: The Dark Descent to pierwszoosobowy survival horror. Wcielamy się w Daniela, który budzi się w odosobnionym zamku i prawie niczego nie pamięta ze swej przeszłości. W grze mierzymy się nie tylko z zagrożeniami czyhającymi w wąskich korytarzach, ale też zaglądamy do mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu.

najnowsze