News

Fumito Ueda pracuje nad nową grą. Skala zbliżona do Shadow of the Colossus

Patryk Purczyński, 13.09.2018 17:47 0

Po odejściu z Sony i założeniu nowego studia Fumito Ueda przystąpił do prac nad nową grą. Projektant zdradził pierwsze informacje na jej temat.

Fumito Ueda na łamach prestiżowego japońskiego magazynu Famitsu zdradził, że pracuje nad nowym projektem. - Jesteśmy w fazie rozmaitych prób. Na tym etapie poddajemy nasze pomysły testom i sprawdzamy, czy są interesujące, czy wręcz przeciwnie. To, co robimy obecnie, nie wydaje się grą niezależną. Koniec końców mierzymy w coś o skali porównywalnej do Ico, Shadow of the Colossus i The Last Guardian - przekazał.

Swoją nową grę Ueda tworzy w nowo powstałym studiu genDesign. Słynny projektant założył je po tym, jak rozeszły się jego drogi z Sony i Team ICO, w którym powstały wcześniej wymienione tytuły. Jego ostatnim dziełem był właśnie The Last Guardian. Choć prace końcowe odbywały się już po jego odejściu, nadal służył on autorom jako konsultant.

Pierwszych konkretów na temat nowego dzieła Uedy nie należy się spodziewać zbyt prędko.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.