News

Fallout 76 nie wzniesie się ponad platformowe podziały

Patryk Purczyński, 15.08.2018 17:31 0

Choć Fallout 76 jest przeznaczony głównie do zabawy w sieci, właściciele poszczególnych platform będą musieli zadowolić się własnym towarzystwem.

Nie będzie funkcji cross-play w Falloucie 76 - potwierdził wieceprezes Bethesdy ds. marketingu i PR, Pete Hines. O przyczynach takiego stanu rzeczy nie chciał zbyt wiele mówić, kwitując temat stwierdzeniem, że złożyło się na niego wiele powodów. Jeszcze w czerwcu Todd Howard winą za brak możliwości wspólnej gry właścicieli różnych platform obarczał jednak Sony. Shawn Layden kontrował, że jego firma jest na dobrej drodze do znalezienia rozwiązania przy jednoczesnym zabezpieczeniu własnych interesów, ale do tej pory nic się w tym zakresie nie zmieniło.

W wyniku takiej polityki Sony na PS4 nie ukaże się The Elder Scrolls: Legends. Bethesda postawiła bowiem warunek, że tytuł trafi wyłącznie na te platformy, które zapewnią funkcję cross-play. - Nadal prowadzimy rozmowy z wszystkimi naszymi partnerami platformowymi. Te warunki nie podlegają jednak negocjacjom. Nie możemy mówić o jednej wersji Legends, gdzie zabierasz swoje postępy ze sobą i innej, która jest odgrodzona od pozostałych. To stoi w sprzeczności ze wszystkim, na czym polega ta gra - skomentował Hines.

najnowsze