News

Patrick Söderlund opuszcza Electronic Arts

LM, 14.08.2018 19:50 6

Ikona EA i serii Battlefield rozpoczyna nowy etap w swojej karierze. Ważne zmiany w dziale kreatywnym firmy.

Electronic Arts poinformowało na swojej oficjalnej stronie internetowej o zmianach w dziale kreatywnym firmy – po niemal 20 latach szeregi EA opuści obecny głowny dyrektor kreatywny Patrick Söderlund. Obok podziękowań za wspólną pracę, szef amerykańskiego przedsiębiorstwa – Andrew Wilson – ujawnił jedynie, że Söderlund zaczyna nowy rozdział w swojej karierze i chociaż nie mamy żadnych konkretów, to możemy przypuszczać, że Szwed nie rozstaje się z branżą gier wideo.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że wraz ze zmianami kadrowymi dział kreatywny EA przejdzie szereg gruntownych zmian – do głównych studiów deweloperskich dołączy ekipa SEED, firma położy większy nacisk na tytuły powstające w ramach EA Originals oraz EA Partners, a także zamierza ujednolicić wrażenia towarzyszące zabawie w grach spod szyldu EA.

Söderlund znany jest przede wszystkim jako jeden z głównych projektantów sukcesu serii pierwszoosobowych strzelanek Battlefield, by po przejęciu studia DICE przez EA w 2006 roku piąć się po kolejnych szczeblach w hierarchii amerykańskiego koncernu.

najnowsze