News

Fallout Shelter uzyskał przychody na poziomie 93 mln dolarów

Katarzyna Dąbkowska, 09.08.2018 22:44 0

I to wyłącznie z wersji na sprzęty mobilne.

Fallout Shelter miało być miłym dodatkiem do Fallouta 4, jednak szybko okazało się, że Bethesda zarabia na mobilnym tytule naprawdę wielkie pieniądze. Jak twierdzi Sensor Tower, od premiery gry w 2015 roku Fallout Shelter wygenerowało łącznie 93 miliony dolarów przychodu i to wyłącznie na samej wersji na smartfony i tablety. Od czasu premiery na tych urządzeniach, produkcja pojawiła się również na innych sprzętach. Na liście jest również PC, PlayStation 4 i Xbox One, a także Nintendo Switch.

Sensor Tower szacuje, że do końca roku mobilna wersja powinna uzyskać przychody na poziomie 100 milionów dolarów. Serwis twierdzi również, że najwięcej przychodu wygenerowali gracze ze Stanów Zjednoczonych. Wersje pomiędzy iOS i Androidem nie różnią się znacznie. Sensor Tower donosi, że przychód z App Store stoi na poziomie 51%, a z Androida – na poziomie 49% jeśli brać pod uwagę jedynie wersję mobilną. Od premiery Fallout Shelter doczekał się wielu naśladowców. Jednym z nich jest Westworld.

najnowsze

Znamy wymagania sprzętowe GRID

2

Codemasters postanowiło podzielić się z graczami oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi do GRID, czyli najnowszej odsłony popularnej serii gier wyścigowych.