Twórcy Myst oczarowani VR i AR, myślą nad nową odsłoną serii

Małgorzata Trzyna
2018/06/30 14:25
1
0

Powrót do Myst jest dla Cyan jak powrót do domu po wakacjach.

Twórcy Myst oczarowani VR i AR, myślą nad nową odsłoną serii

Cyan zrobiło sobie odskocznię od Myst, tworząc Obduction. Po kilku miesiącach od premiery gry studio wydało wersje VR na Oculus Rift, HTC Vive, Oculus Touch i niedawno PlayStation VR. Twórcy obecnie myślą nad powrotem do Myst i wirtualnej/rozszerzonej rzeczywistości:

GramTV przedstawia:

- Praca nad Obduction była jak wyjazd z domu na wakacje, zmieniła się sceneria. Było cudownie pracować z czystą tablicą i stworzyć coś zupełnie nowego - powiedział szef Cyan i współtwórca Myst, Rand Miller, w rozmowie z GOG. - Jednak po naszych wakacjach wróciliśmy do domu i zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy oczarowani potencjałem VR/AR. Niemal każdy, kto grał w Myst, wie, że byłoby cudownie zanurzyć się w naszych światach w VR - słyszymy to cały czas. A zatem planujemy coś - nowe doświadczenie, nową fabułę, coś w znanych Wiekach, coś w nowych Wiekach... ale na to nadejdzie właściwy czas. To będzie coś zdumiewającego.

W kwietniu tego roku Cyan wystartowało ze zbiórką na Kickstarterze na Myst 25th Anniversary Collection. Celem było zgromadzenie 247 500 dolarów, a udało się zebrać 2,8 miliona.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
30/06/2018 16:11

Obduction było piękne graficznie i wciągające. Widać, że nadal są w formie, a technologia pozwala teraz tworzyć cuda. Nie mogę się doczekać ich kolejnych pomysłów.