Twórca A Way Out może liczyć na więcej pieniędzy od EA na następną grę

Patryk Purczyński
2018/06/27 18:00
0
0

Electronic Arts zapowiada, że nie będzie żałowało funduszy na następną grę Josefa Faresa. Władze firmy doceniają jego dotychczasowe dzieła.

Twórca A Way Out może liczyć na więcej pieniędzy od EA na następną grę

Program EA Originals przynosi efekty. Electronic Arts jest zadowolone zarówno z Unravel Two, jak i z A Way Out. Jak przyznaje Patrick Soderlund, zysk nie jest priorytetem w przypadku tych tytułów, a ewentualne straty można śmiało wpisać w ryzyko dzięki rozsądnym, niezbyt rozpasłym budżetom na produkcję wspomnianych tytułów.

- Musimy to powiedzieć bardzo jasno - niektórych z tych gier nie wybiermy z uwagi na fakt, że są produktami gotowymi na masowy rynek. To jest właśnie piękno tego programu - podkreśla Soderlund, dyrektor działu projektowego w Electronic Arts. - Chcemy, by te tytuły trafiły w ręce graczy, ponieważ mają one głębsze znaczenie niż tylko zaklasyfikowanie do kategorii rynku masowego - mówi.

GramTV przedstawia:

- Moim zdaniem A Way Out jest produktem masowym, ale nie dlatego go wybraliśmy. Zrobiliśmy to, ponieważ zawiera w sobie unikatowy pomysł na rozgrywkę wyłącznie kooperacyjną. Poza tym, podobała nam się dotychczasowa twórczość Josefa Faresa, podobała nam się opowieść i jego pomysły. Jego wykonanie i praca, jaką zespół włożyłw ten projekt sprawiły, że gracze to pokochali. To pokazuje, że nasz program może przynosić owoce - zaznacza.

A Way Out tak bardzo przypadło do gustu władzom EA, że w następny projekt Faresa zamierzają odważniej zainwestować. - Kolejna gra, którą stworzą, będzie znacznie, znacznie większa, bardziej ambitna i ze zdecydowanie większym budżetem - zapowiada Soderlund. Z uwagi na fakt, że A Way Out ukazało się ledwie w marcu, można zakładać, że kolejny projekt Hazelight Studios jest jeszcze w powijakach i nieprędko usłyszymy o nim coś konkretnego.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!