News

W Resident Evil 2 zabraknie scenariuszy A i B

Małgorzata Trzyna, 18.06.2018 16:02 3

W grze znajdziemy dwie kampanie, po jednej dla Leona i Claire.

Producenci remake'u Resident Evil 2 - Yoshiaki Hirabayashi i Tsuyoshi Kanda - ujawnili, że Leon i Claire będą mieli osobne kampanie, "ze wszystkimi wydarzeniami", ale gra nie będzie zawierać scenariuszy A i B tak, jak pierwowzór. W wersji gry z 1998 roku można było np. po przejściu scenariusza Leona A odblokować Claire B, który fabularnie łączy się wyłącznie z Leonem A. Identyczna sytuacja dotyczyła przejścia Claire A, co pozwalało odblokować Leon B, połączone fabularnie tylko z Claire A. W scenariuszach B pojawiali się nowi przeciwnicy, bossowie i dodatkowe przerywniki filmowe.

- Nadal chcemy uchwycić dwie strony tej samej historii z perspektyw obu postaci - podkreśla Hirabayashi w rozmowie z Rely on Horror. - Z tego właśnie względu mamy kampanię Leona i kampanię Claire, są to odrębne kampanie i można wybrać, w którą zagrać najpierw. Uprościliśmy nieco system i uczyniliśmy go bardziej eleganckim, eliminując podziały na scenariusze A i B oraz łącząc to, co działo się z postaciami w scenariuszach A i B w jedną historię.

Hirabayashi powiedział również, że rozważano wszystkie rodzaje kamery (statyczną, z widokiem znad ramienia postaci i perspektywę pierwszej osoby). Każdy typ ma swoje zalety i wady.

- Z kamerą z pierwszej osoby widzisz zombie, ale nie siebie, z kamerą ustawioną na sztywno widzisz postać i przeciwników, ale z większej odległości i wrażenia z rozgrywki nie są tak mocne. Uważam, że kamera znad ramienia pozwala poczuć intensywność walk bohatera z przeciwnikami.

Resident Evil 2 ukaże się 25 stycznia 2019 na PC, PS4 i Xboksie One. W grze nie zabraknie trybów The 4th Survivor (dodatkowy scenariusz, w którym sterujemy agentem Umbrella zwanym HUNK, uciekającym z Raccoon Police Department z próbką Wirusa G) oraz Tofu (parodia scenariusza HUNKa, gdzie gramy białym serkiem Tofu i jesteśmy wyposażeni wyłącznie w nóż).

Resident Evil 2 zostało zaprezentowane podczas targów E3 2018 na przerażającym trailerze.

najnowsze