News

E3 2018: 20 lat później, czyli wielki powrót Resident Evil 2

Patryk Purczyński, 12.06.2018 12:46 1

W uzupełnieniu do pokazu na konferencji Sony, Capcom wypuścił komunikat prasowy dotyczący remake'u Resident Evil 2. O grze wiadomo więcej.

Koszmar powraca, z bezprecedensową skalą zanurzenia się w klimacie horroru - tak Capcom ogłasza remake Resident Evil 2, który po raz pierwszy dane nam było zobaczyć na konferencji Sony zorganizowanej z okazji targów E3 2018. - Reakcja prasy i fanów na Resident Evil 2, kiedy w 2015 roku powiedzieliśmy: "robimy to", była przytłaczająca. Bardzo zależało nam na pokazaniu gry światu właśnie w tym tygodniu - przyznaje producent Yoshiaki Hirabayashi.

- Chcemy, aby fani zobaczyli, że zaprojektowany na nowo Resident Evil 2 nie tylko jest w stanie uchwycić magię uwielbianego oryginału, ale również rozszerzyć go i zaoferować bogatsze doświadczenia - dodaje. O to ma zadbać autorski silnik Capcomu, RE Engine. Dzięku niemu gracze mają uświadczyć fotorealistyczny styl. Zombie będą reagować na otrzymywane obrażenia w czasie rzeczywistym. System oświetlenia ma tchnąć nowe życie w dobrze znane pomieszczenia i korytarze Racoon City Police Department. Pierwszoplanową rolę ma jednak odgrywać strach, nieustannie towarzyszący desperackim próbom przetrwania Leona i Claire.

Oryginalny Resident Evil 2 ukazał się w 1998 roku na pierwszym PlayStation. Wiadomo już, że Capcom nie wyrobi się z wypuszczeniem remake'u na 20-lecie tego tytułu, ale na premierę nie będzie trzeba czekać dużo dłużej. Ta zaplanowana jest bowiem na 25 stycznia 2019 roku.

najnowsze