News

STALKER 2 w bardzo wczesnej fazie produkcji

Katarzyna Dąbkowska, 30.05.2018 17:17 1

Tytuł ten zadebiutuje dopiero w 2021 roku - nie bez powodu.

STALKER 2 został zapowiedziany już w 2010 roku, jednak ekipa odpowiedzialna za produkcję rozpadła się dość szybko. Po czterech latach zespół ponownie wziął się do pracy, ale nie za STALKER-a. Dopiero niedawno potwierdzono, że ruszyły prace nad nową częścią tej gry. O dziwo, już potwierdzono, iż premiera odbędzie się dopiero w okolicach 2021 roku.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego grę zapowiedziano aż tak wcześnie, odpowiedź jest niezwykle prosta i udzielił jej Sergey Galyonkin z Epic Games. Podczas podcastu o nazwie How to make games przyznał on, że STALKER 2 został zapowiedziany tak wcześnie, ponieważ twórcy gry szukają wydawcy. Być może znajdą go na tegorocznych targach.

Galyonkin powiedział, że najnowsza gra jest dopiero w niezwykle wczesnej fazie produkcji. Aktualnie w zasadzie istnieje jedynie na papierze. Dla Epic nie jest to tajemnica, ponieważ twórcy tego tytułu będą bazowali na silniku Unreal Engine, stąd wiedza na temat produkcji. Sergey potwierdził też, że grą zajmuje się ekipa, która nie miała nic wspólnego z tworzeniem serii Kozacy.

najnowsze