Informacje

People Can Fly otwiera dwa nowe studia - w Wielkiej Brytanii i w Polsce

... Małgorzata Trzyna

Pierwsze studio to People Can Fly UK, mieszczące się w Newcastle, drugie - People Can Fly Rzeszow.

People Can Fly - rzeszowska ekipa - obrazek 1
People Can Fly - rzeszowska ekipa

People Can Fly ogłosiło powiększenie zespołów developerskich i otwarcie dwóch nowych studiów w Wielkiej Brytanii i w Polsce. W People Can Fly UK, otwartym we wrześniu 2017, zatrudnienie znaleźli byli pracownicy Ubisoftu i inni weterani branży gier. Studio w Rzeszowie będzie współpracować z głównym studiem - PCF Warsaw i PCF UK. Będzie ono liczyć około 30 pracowników, którzy zajmowali się marką Sniper: Ghost Warrior.

- Ponieważ People Can Fly znów jest niezależnym studiem, postanowiliśmy stworzyć zespół złożony z utalentowanych i doświadczonych twórców, którzy zajmą się przygotowywaniem najlepszych gier wysokobudżetowych. W 2017 roku zdecydowaliśmy się na otwarcie nowego studia w Newcastle w UK, by przyciągnąć nie tylko lokalne talenty, ale też najlepszych twórców z Wielkiej Brytanii. Chcemy, by zespół ten powiększył się do 20-30 osób w ciągu następnych 12-18 miesięcy. Gdy CI Games zdecydowało się na restrukturyzację, natychmiast podjęliśmy decyzję o otwarciu nowego studia w Rzeszowie, by ci wszyscy wspaniali developerzy mogli nadal razem pracować jako zespół i pomóc nam w pracy nad naszą grą. Naszym celem jest pozwolić, by oba nowe studia - w Newcastle i w Rzeszowie - pracowały nad funkcjami lub częściami gry niezależnie od warszawskiej ekipy - podkreślił Sebastian Wojciechowski, szef People Can Fly.

Trzy studia, liczące ponad 150 osób, zajmują się obecnie nową marką - wysokobudżetowym shooterem tworzonym przy współpracy ze Square Enix.

People Can Fly otwiera dwa nowe studia - w Wielkiej Brytanii i w Polsce - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?