Remastery Yakuza 3, 4 i 5 nie są wykluczone - jest tylko jeden warunek

Małgorzata Trzyna
2018/04/26 19:24
4
0

Zremasterowane wersje gier Yakuza 3, 4 i 5 na PS4 powstaną, jeśli zapotrzebowanie będzie wystarczająco duże.

Remastery Yakuza 3, 4 i 5 nie są wykluczone - jest tylko jeden warunek

Producent Yakuzy, Daisuke Sato, podczas rozmowy z PlayStation Access przyznał, że zespół nie wyklucza, iż w przyszłości powstaną zremasterowane wersje gier Yakuza 3, 4 i 5 na PlayStation 4. Jednakże, aby prace mogły ruszyć, twórcy muszą mieć pewność, że ich praca nie pójdzie na marne, a więc wszystko jest zależne od tego, ilu graczy będzie chętnych kupić odświeżone wersje. Na razie nie podjęto decyzji w sprawie przygotowania remasterów. Wszystkie wspomniane tytuły powstały z myślą o PS3, a więc ich ulepszenie do wersji PS4 nie powinno być zbyt pracochłonne, w porównaniu np. z Yakuza Kiwami 2, które ma ukazać się na Zachodzie pod koniec sierpnia.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy również, że w ubiegłym tygodniu na rynki zachodnie trafiła najnowsza odsłona serii - Yakuza 6: The Song of Life, które okazało się bardzo dobrą grą. W recenzji oceniliśmy ją wysoko, na 8,5/10 punktów.

Komentarze
4
dariuszp
Gramowicz
28/04/2018 10:54

Co ja pacze? Ludzie, widzieliście ich remastery? Jak zrobili remaster Yakuzy pierwszej to zrobili całość od nowa praktycznie. I wyszło świetnie. Jak kolejne zrobią podobnie to wow.

Argael
Gramowicz
28/04/2018 02:03

Powstały z myślą o PS3, ale na zupełnie innym silniku. Ewentualne remastery miałyby pewnie powstać na silniku części 6, więc trochę pracy to jednak będzie wymagać. Choć tym razem się pewnie obejdzie bez nagrywania dialogów od nowa.

Inna sprawa, że wolałbym, żeby zamiast wydawać kolejne remastery przyłożyli się bardziej do nowych gier. Najnowszy spin-off Hokuto-no Gotoku (nie wiem, jaki tytuł by to miało mieć na Zachodzie) jest technicznie krokiem wstecz w stosunku do Yakuza 6.

Usunięty
Usunięty
27/04/2018 22:33

Trochę mi to trąca gloryfikacją patologii...




Trwa Wczytywanie