Informacje

Tym wideo Donald Trump straszy Amerykanów. Krótki film pełen brutalnych scen z gier

... Katarzyna Dąbkowska

W wideo pojawiają się sceny z serii Call of Duty, Fallout czy Dead by Daylight.

Tym wideo Donald Trump straszy Amerykanów. Krótki film pełen brutalnych scen z gier - obrazek 1

Donald Trump miał się spotkać wczoraj z przedstawicielami branży gier w celu ustalenia z nimi ewentualnych kroków odnośnie rozwiązania problemu brutalności w grach. Biały Dom postanowił przy tym pokazać Amerykanom, jakie sceny pokazywane są w niektórych produkcjach. Oto wideo, które zostało przygotowane w celu prezentacji brutalności w grach:

Przypomnijmy, że cała sprawa została rozdmuchana po tym, jak 19-letni Nikolas Cruz zabił kilkanaście osób w szkole w Parkland. Donald Trump, podobnie jak również inni politycy w Stanach Zjednoczonych, postanowili częściowo obwinić za całą sytuację gry. W związku z tym prezydent ustawił spotkania z przedstawicielami branży. Wczoraj odbyło się pierwsze. Zapowiadane są jednak kolejne. Plany Trumpa nie są jednak znane. Wiadomo, że 19-latek kupił broń legalnie w jednym z tamtejszych sklepów. Znawcy tematu twierdzą, że należy zmienić prawo odnoszące się do zakupu broni. Jest to mało prawdopodobne, ponieważ mówi się, iż NRA, czyli organizacja działająca na rzecz propagowanie posiadania broni palnej w USA, wpłaciła ponad 30 mln dolarów na kampanię wyborczą Trumpa.

W komentarzach pod filmem widać niezadowolenie graczy. Trumpowi wypomina się wypomina się to, że próbuje manipulować nieobeznanych z tematem i zrobić z gier kozła ofiarnego. Co wy sądzicie?

Tym wideo Donald Trump straszy Amerykanów. Krótki film pełen brutalnych scen z gier - obrazek 2

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?